Komisje RMWideo

Komisja Gospodarki Komunalnej, 16.11.2020 r.

Posiedzenie komisji z dnia 16.11.2020 r.

Poruszane sprawy:

 1. Indywidualna sprawa skargi mieszkańców na działania ZGM. Sprawa bardzo zawiła i wielowątkowa. Głównym motywem skargi są zastrzeżenia do wysokości czynszu w mieszkaniu komunalnym w budynku, który przeszedł kompleksowy remont. W związku z tym czynsze zostały podniesione o ponad 50% – a sam remont pozostawia wiele do życzenia: przecieka dach, zalewane są piwnice, pękają ściany i kafle (lista usterek poważnych i błahych jest bardzo długa).
 2. Pisma bieżące:
  1. Do komisji wpłynęło kilka pism w sprawie wysokości opłat za wywóz śmieci w Gliwicach. Mieszkańcy zgłaszają, że według nich opłaty są za wysokie i nieuczciwe. Pojawił się także postulat budowy spalarni śmieci.
  2. PEC – podłączanie mieszkań do miejskiej sieci ciepłowniczej, plany inwestycyjne,
  3. Pismo w sprawie car sharingu (prośba operatora systemu o anulowanie opłat w strefie płatnego parkowania),
  4. Bonifikata na sprzedaż mieszkań zakładowych,
  5. Interwencja mieszkańców w sprawie godzin otwarcia składowiska odpadów – ze względu na zmienione godziny i braki kadrowe pod punktem odbioru odpadów dochodzi do powstawania długich kolejek i awantur wśród osób oczekujących,
  6. Pismo mieszkańców brzezinki do kierownictwa miasta w sprawie zjazdu z ulicy Kozielskiej.
 3. Wolne wnioski.

Za swoje przygotowanie do posiedzenia komisji i aktywność na szczególne wyróżnienie zasługuje radny Koalicji dla Gliwic Krzysztof Kleczka.

Zapis wideo posiedzenia: [LINK]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button