JawnośćKonsultacje społeczne

Kto zdecyduje o tym, co wybudują przy Twoim domu?

Często mamy wrażenie, że polityka dzieje się obok nas i nie mamy na nią wpływu. Nic bardziej mylnego! Możesz zacząć od zapisania wniosków w studium — i dziś możesz się dowiedzieć jak to zrobić

Miasto Gliwice to nasze wspólne dobro, mamy prawo o nim współdecydować, choć władze miasta nie sprzyjają partycypacji mieszkańców w procesach podejmowania decyzji. Organizujemy się oddolnie, aby mieć wpływ — możemy przeczytać na grupie facebookowej Łabędy nie fabryka. Aktywiści i mieszkańcy Gliwic współpracowali w tym wirtualnym miejscu, walcząc z planami budowy fabryki w pobliżu zabudowań mieszkalnych. O sprawie pisaliśmy tutaj i tutaj.

Gliwiczanie jednoczą się jednak również w wielu innych sprawach, które mają wpływ nie tylko na ich bezpośrednie otoczenie, ale również losy innych mieszkańców. Wiele osób jednak nadal nie zdaje sobie sprawy, jakie znaczenie ma ich głos dla przyszłości miasta, lub nie wiedzą jak go wykorzystać. Z pomocą przychodzi więc kolejne spotkanie, na którym omówiona zostanie odpowiedź na pytania: jak zapisać w studium co jest ważne Gliwicach — dziś i na przyszłość? Czego możemy chcieć od miasta?

Kolejne nasze spotkanie o wnioskach do studium, tym razem online! W poniedziałek (8.11.2021) wieczorem (19:00) spotkamy się na ZOOMie w gronie zainteresowanych mieszkańców i ekspertów. Będą wyjaśnienia, czas na pytania i konsultacje Waszych pomysłów. Zapraszamy! Każde z naszych spotkań pokazuje, ile razem możemy zdziałać! Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje u doświadczonych specjalistów, którzy angażują się w proekologiczne aktywności w naszym mieście.

LINK DO SPOTKANIA: TUTAJ

Wnioski do projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gliwice można składać do 30 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

W sprawie wniosków do studium, Radna Dzielnicy Łabędy, Krystyna Sowa na prośbę Naczelnika Wydziału Planowania Przestrzennego udostępniła wykorzystując swój facebookowy profil informację o możliwych opóźnieniach rozpatrzenia wniosków o zmianę Studium. Wnioski mają być rozpatrywane w toku dalszych prac planistycznych.

Jeśli mieszkańcy na wniosku poproszą o udzielenie informacji o sposobie rozpatrzenia wniosków, w trybie dostępu do informacji publicznej może to potrwać dłużej niż 2 tygodnie. 14 dni to czas, w którym ustawa o dostępie do informacji publicznej zobowiązuje Urząd Miejski do udzielenia informacji, jednak w tym przypadku rozpatrzenie wniosków nastąpi w toku dalszych prac. Osoby wnioskujące o uzyskanie takiej informacji dostaną odpowiedź o braku możliwości udzielenia wnioskowanej informacji na tym etapie procedury. Jeżeli wnioskujący w piśmie o udzielenie informacji publicznej nie wskażą innego niż droga papierowa sposobu otrzymania informacji, odpowiedź każdorazowo będzie przekazywana listownie.

Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button