Inwestycje

Łabędy czy fabryka?

Internauci jednoczą się w walce przeciwko powstaniu fabryki akumulatorów w sąsiedztwie domków jednorodzinnych. Przed nami dyskusja publicznaczęść procedury zmiany Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o planach wybudowania gigantycznej fabryki akumulatorów (o temacie możesz przeczytać TUTAJ). Fabryka w gliwickich Łabędach ma powstać na terenie około 200 hektarów. Miasto dąży do zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, aby umożliwić budowę. Inwestycję negatywnie zaopiniowały miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Sprawa zelektryzowała mieszkańców, którzy w komentarzach zaczęli okazywać swoje niezadowolenie. Temat został podjęty przez lokalne portale oraz aktywistów, którzy posługując się oznaczeniem #LabedyNieFabryka próbują okazać swój sprzeciw i informować innych (można się z nimi skontaktować przez maila labedy.nie.fabryka@gmail.com). Nie brakuje jednak głosów, że nowa fabryka jest szansą na nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Ten argument zostaje kontrowany statystykami, bowiem niski poziom bezrobocia wśród Gliwiczan jest często podnoszoną i budzącą dumę informacją — sprawia jednak, że podważony zostaje argument korzyści dla lokalnego rynku pracy.

Komentujący posty często poszukują informacji, jak mogą zaznaczyć swoje zdanie w dyskusji. Informujemy, jak można zgłosić swoje uwagi:

Projekt zmian dokumentów jest wyłożony do publicznego wglądu do dnia 28.07 (TUTAJ i TUTAJ). Wszelkie zastrzeżenia można wnieść do 18.08. Można dokonać tego mailowo (pp@um.gliwice.pl).

27.07 o godzinie 16.00 odbędzie się dyskusja publiczna nad projektem zmian. Spotkanie zorganizowane zostanie w formie zdalnej. Co ważne, osoby chcące uczestniczyć w dyskusji publicznej, w tym zadawać pytania, proszone są o zgłoszenie tego faktu do dnia poprzedzającego dzień dyskusji na adres mailowy: pp@um.gliwice.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: nazwisko i imię lub nazwę firmy/ instytucji, adres lub siedzibę firmy/ instytucji oraz adres e-mail. W dniu dyskusji zostanie rozesłany chętnym link (na podany adres e-mail) do zdalnej dyskusji publicznej.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button