Życie Miasta

Lato coraz bliżej, zatem czas otworzyć miejskie kąpieliska

Do pełnego sezonu letniego jest coraz bliżej. Temperatury są coraz wyższe, a co za tym idzie trzeba szukać sposób na ochłodę. Najlepszym i najbardziej popularnym sposobem na radzenie sobie z upałami jest wypad na basen lub wodę. Kiedy jednak ruszą miejskie kąpieliska?

Gliwice dysponują na ten moment dwoma takimi otwartymi kąpieliskami. Pierwszym z nich jest ośrodek nad jeziorem w dzielnicy Czechowice, z którego korzysta mnóstwo osób z Gliwic i okolicznych miast. Cechuje go ogromna przestrzeń oraz duże zazielenienie, które daje sporo zacienionych i chłodnych miejsc. Do tego kąpielisko w Czechowicach posiada sezonową szeroką plażę oraz miejsca do uprawiania sportów, takie jak boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej. W ośrodku można również grillować, a także wypożyczyć sprzęty wodne. Całość uzupełniają plac zabaw, punkty gastronomiczne oraz park linowy. Ośrodek Wypoczynkowy Czechowice rusza już w najbliższa sobotę tj. 11 czerwca.

Na rzecz ośrodka Czechowice przemawia fakt, iż znajduje się on z dala od ścisłego centrum Gliwic, jednak nie na tyle daleko, by dojazd sprawiał jakikolwiek problem. Do tego na terenie obiektu można wynająć domek letniskowy i spędzić kilka dni w tym gliwickim wodnym kurorcie. Nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwać będą ratownicy Fundacji Wodna Służba Ratownicza. Pod opieką ratowników pływać będzie można we wszystkie dni tygodnia. Do końca czerwca od 10:00 do 18:00, w lipcu w godz. od 10:00 do 20:00 i w sierpniu tak jak w czerwcu od 10:00 do 18:00. O czystość wody na terenie kąpieliska dbać będzie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gliwicach.

Jeżeli chodzi natomiast o kąpielisko Leśne, to ma ono zostać otwarte w pierwszy dzień wakacji, czyli 25 czerwca. Na ten moment na terenie kąpieliska prowadzone są ostatnie prace przygotowawcze do sezonu. Dobrą informacją jest fakt, iż woda w tym roku ma mieć zdecydowanie lepszą jakość, a to wszystko za sprawą zmodernizowanej stacji uzdatniania wody. Inwestycja zrealizowana została za kwotę 5,4 mln złotych, dlatego też oczekiwania gości „Leśnego” mogą być wysokie.

Ratownicy będą pracować nieprzerwanie w godzinach funkcjonowania kąpieliska Leśnego, które będzie otwarte od godz. 10:00 do 19:00. Kasy biletowe czynne będą do godz. 18:30. Kąpieliskiem zarządza firma SAB, która podpisała z magistratem umowę koncesyjną. Oczywiście w obu miejskich kąpieliskach obowiązuje Gliwicka Karta Mieszkańca, która uprawnia jej posiadaczy do skorzystania ze zniżek. Co prawda ceny poszybowały w górę i nawet przy zastosowaniu karty będzie drożej niż rok temu, to jednak warto z niej skorzystać.

kapielisko Leśne z lotu ptaka
Fot. R. Neumann/UM Gliwice

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button