Polityka lokalnaSesja RM

Lipcowa Sesja Rady Miasta – podsumowanie

W dniu 30.07.2020 odbyła się Sesja Rady Miasta Gliwice (nr sesji XVII/2020). W porządku sesji znalazło się aż 28 punktów (LINK). Sesję można obejrzeć za pośrednictwem BIP UM Gliwice (LINK). Obrady trwały prawie sześć godzin. Protokół z sesji znajduje się tutaj: (LINK). Odnotowaliśmy obecność radnych, przeanalizowaliśmy przebieg sesji i sprawdziliśmy jak głosowano w przypadku ciekawszych uchwał.

Obecność radnych:

Najciekawsze elementy sesji:

  1. Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty. Jak można było się spodziewać, był to zapalny punkt sesji. Radni opozycji nie chcieli zgodzić się na podwyżkę opłat. Ponadto, nie wszyscy zgadzają się z wybraną formą sposobu naliczania opłat. Uchwałą podnosząca stawki za wywóz śmieci przyjęta została głosami Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Tak głosowali radni:

2. Projekt uchwały w sprawie określenia strefy płatnego parkowania oraz zasad pobierania opłat za parkowanie na terenie miasta Gliwice. Bardzo ciekawy punkt sesji. Strefa płatnego parkowania również budzi emocje i przyjęte rozwiązania organizacyjne rodzą wątpliwości u niektórych radnych. Podczas dyskusji klub PiS zgłosił poprawkę, która została odrzucona. Sama uchwała przegłosowana została stosunkiem głosów 16 za, 6 przeciw, 3 wstrzymało się.

3. Radni podjęli uchwałę o wsparciu finansowym remontu gliwickiego zabytku. Mowa o kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy Kozielskiej 50.

Zapis wideo sesji: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button