Kultura

Majówka z Kulturą

Święta, święta i po świętach, a już za kilka dni rozpoczyna się majówka. Jeśli zostajecie w mieście, Centrum Kultury Victoria przygotował wiele atrakcji.

Już w sobotę 30 kwietnia odbędzie się Silent Disco w Ruinach Teatru Victoria. To idealne rozwiązanie dla fanów różnych gatunków muzyki, na scenie zagra trzech DJ-ów. Każdy z nich prezentuje inny styl muzyczny: alternative & electronic dance, retro disco oraz techno/house. Uczestnicy sami decydują, co chcą słuchać dzięki słuchawkom, które świecą się w jednym z trzech kolorów – czerwonym, niebieskim i zielonym. Kolory odpowiadają muzyce granej przez jednego z DJ-ów, a w każdym momencie można przełączyć się na inny kanał. Wstęp na Silent Disco jest bezpłatny. Aby pobrać słuchawki trzeba okazać dowód tożsamości oraz podpisać oświadczenia.

W niedzielne popołudnie 1 Maja aleja Przyjaźni zmieni się w Strefę Przyjazną Kulturze. Od godziny 13 czekają na mieszkańców różne atrakcje, m.in. zajęcia zdobienia toreb bawełnianych, czy tworzenia koszulek. Miejska Biblioteka organizuje quiz z wiedzy o literaturze. Najmłodsi będą mogli wziąć warsztatach slime, czyli zabawie z ciągnącymi masami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Jeśli będziecie mieć wciąż siłę w niedzielny wieczór, czeka Was niezwykły koncert muzyki fado, czyli portugalskiego bluesa. W Ruinach Teatru Victoria o godz. 19.30 odbędzie się koncert Trio Bastard i João de Sousa. Więcej informacji o koncercie i biletach znajdziecie poniżej: https://ckvictoria.pl/wydarzenie/fado-trio-bastarda-joao-de-sousa/

We wtorek 3 Maja Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach i Centrum Kultury Victoria zapraszają do wspólnego świętowania obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mobilna gra miejska “Na tropie zaginionej Konstytucji 3 Maja” rozpocznie się o godz. 10:30 na placu Mickiewicza. Za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji ActionTrack gracze będą mieli okazję wcielić się w postać prywatnego sekretarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zmierzyć się z szeregiem interesujących zadań i wyzwań.

Weekend majowy warto zakończyć na koncercie Mirka i Magdaleny Czyżykiewiczów. W Teatrze Miejskich o godzinie 18.30 odbędzie się wyjątkowe spotkanie z muzyką. Artyści zaprezentują materiał z płyty Piano, która powstała jako remedium na pandemię i dla słuchacza ma być oderwaniem od szarej rzeczywistości. Wstęp na wydarzenie – w ramach miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja – to jedynie 2 złote. Bilety dostępne są w kasach teatru w kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3).

Więcej informacji znajdziecie na stronie:
https://ckvictoria.pl/

Źródło:

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button