Polityka lokalna

Marcin Kiełpiński – Radny roku 2020!

Z wielką przyjemnością przekazaliśmy pamiątkową statuetkę zwycięzcy naszego plebiscytu. Przy okazji porozmawialiśmy o pracy radnego.

Radny Marcin Kiełpiński zwyciężył w naszym plebiscycie podsumowującym pracę radnych w 2020 roku. To pierwsza kadencja radnego w Radzie Miasta Gliwice. Mandat objął zdobywając 808 głosów w wyborach samorządowych w 2018 roku. Do rady wszedł z listy Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, sprawiając niezłą niespodziankę. Startując z przedostatniego miejsca na liście zdobył głosy w ilości uprawniającej do objęcia mandatu. Po drodze przeskoczył kandydata z tzw. “dwójki”, miejsca powszechnie uznawanego za “biorące” z automatu.

Spotkaliśmy się w Sośnicy. Nieprzypadkowo, gdyż jest to miejsce, z którym radny Kiełpiński jest związany prywatnie i zawodowo. To tu gra jego klub futsalowy: KS Sośnica Gliwice. Spacerując, rozmawialiśmy o pracy radnego, wyzwaniach sportowych klubu i problemach dzielnicy Sośnica. Mimo niesprzyjającej pogody było to bardzo miłe spotkanie i przyjemny spacer.

Statuetkę przekazaliśmy wraz z pozdrowieniami od Czytelników, którzy zadecydowali o wręczeniu radnemu tego wyróżnienia. Więcej o plebiscycie: [Plebiscyt Radny roku 2020 rozstrzygnięty!]. Skorzystaliśmy z tej okazji i zadaliśmy radnemu Kiełpińskiemu kilka pytań.

Czy tak Pan sobie wyobrażał pełnienie mandatu radnego? MK: W pełni mogę stwierdzić, że właśnie tak wyobrażałem sobie pełnienie mandatu radnego. Od zawsze lubiłem pomagać innym, teraz mam warunki i wpływ na to by robić to na szerszą skalę z myślą o mieszkańcach i rozwoju Gliwic.

Które z wydarzeń roku 2020 utkwiło Panu najmocniej w pamięci? MK: Jeżeli chodzi o pierwszy rok kadencji najbardziej utkwiło mi w pamięci ciepłe przyjęcie do grona radnych przez pozostałych długoletnich członków Rady Miasta, prezydium miasta Gliwice oraz wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego i podległych jednostek. Przy załatwianiu każdej sprawy jaką kierowałem do UM mogłem liczyć zarówno na pomoc radnych w przygotowaniu interpelacji/zapytań, a także UM w pozyskiwaniu informacji dotyczących przedstawianych zagadnień.

Czy gdyby Pan mógł, zmieniłby Pan coś w funkcjonowaniu Rady Miasta Gliwice? MK: Bardzo trudne pytanie. Technicznie i merytorycznie oceniam działalność rady bez zarzutów. Jedynym problemem jaki na tą chwilę dostrzegam jest sposób komunikacji między radnymi, zwłaszcza innych klubów, który z pewnością można by było poprawić poprzez szerszy dialog, ale wymaga to chęci zainteresowanych. Liczę, że z czasem będzie to ulegać poprawie i mimo spornych kwestii będziemy mieli do siebie szacunek i prowadzili kulturalne dyskusje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button