Inwestycje

Miało być nowocześnie — nie mają nawet dostępu do toalet

Radna Rady Miasta Gliwice, Agnieszka Filipkowska złożyła interpelację do Prezydenta miasta Gliwice, Adama Neumanna, w sprawie doposażenia targowiska na osiedlu Kopernika.

Głośno ogłaszano budowę targowiska na osiedlu Kopernika. Zapowiadano zadaszone stanowiska, które będą wydzielone poprzez kolor kostki brukowej. Inwestycja zakładała również utwardzenie terenu oraz budowę kanalizacji odbierającej wody deszczowe. Targowisko miało być miejscem, w którym mieszkańcy pobliskich budynków mogliby wygodnie zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze, naturalne produkty wspierając lokalnych dostawców.

Radna Filipkowska wystosowała pismo o doposażenie targowiska i obniżenie dziennej opłaty. Według udostępnionych danych osoby korzystające z targowiska nie mają możliwości korzystania z koszy na śmieci, które nie zostały uwzględnione na terenie. Ponadto sprzedawcy wystawiający swoje towary na targu nie mają możliwości skorzystania z toalety. Targ nie jest zaopatrzony także w bieżącą wodę.

W tekście podkreślono również wysokość stawki handlowej, bowiem wysokie opłaty poskutkowały wycofaniem się sprzedawców handlujących drobnymi i tanimi produktami.

Komentarze pod postem Radnej potwierdzają negatywne nastawienie do inwestycji:

  • Słowo “targowisko” jest tu użyte mocno na wyrost.
  • dokładnie… Zanim powstało można było kupić ubrania, buty, torebki, kwiaty, warzywa owoce, jajka. Teraz jedno stoisko warzywno-owocowe. I koniec targu 🙈

Ada Duda

Ten tekst powstał dzięki finansowaniu z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Nasz projekt dobiega końca. Jeśli chcesz umożliwić nam funkcjonowanie w 2022 roku, wesprzyj portal wpłatą na cele statutowe. Możesz zrobić to za pomocą szybkich płatności internetowych za pośrednictwem naszej strony: https://gliwiceodnowa.pl/wesprzyjnas/. Dziękujemy za każdą przekazaną kwotę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button