Życie Miasta

Wsparcie dla szpitala

Sytuacja w gliwickiej ochronie zdrowia jest bardzo trudna. Wiemy to, między innymi, z oświadczenia Prezydenta, ale także z relacji Prezesa Zarządu Szpitala Miejskiego nr 4. Miasto wspiera szpital jak może.

O wielu milionach złotych przekazanych na sprzęt i wydatki bieżące informowaliśmy w materiale dot. podsumowania sesji Rady Miasta Gliwice. O pomocy dla gliwickiego szpitala opowiadał Prezydent Adam Neumann.

Tymczasem do Szpitala Miejskiego nr 4 trafia kolejny sprzęt, który ma pomóc w zapewnieniu opieki chorym gliwiczanom.

O dostarczeniu kolejnych sprzętów szpital informuje w mediach społecznościowych. Wsparcie dla Szpitala zorganizowała także fundacja WOŚP:

Facebook: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

Gliwicki szpital uzyskał pomoc także od Polskiej Grupy Górniczej:

Najwyższej klasy sprzęt laboratoryjny o wartości miliona złotych trafił do gliwickiej lecznicy dzięki Polskiej Grupie Górniczej. Kompleksową modernizację pomieszczeń oraz przystosowanie ich do nowych zadań w walce z koronawirusem zapewniło Miasto Gliwice.

https://szpital4.gliwice.pl/
szpital4.gliwice.pl

Są to jedne z najszybszych urządzeń dostępnych na rynku, wykonuje się dzięki nim 24 ekstrakcje w 22 minuty. Następnie materiał trafia do pracowni RT PCR. Konkretne rezultaty? Wynik badania można uzyskać po trzech godzinach, oczywiście w zależności od liczby próbek.

szpital4.gliwice.pl

Jesteś ozdrowieńcem? Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o oddawanie osocza:

https://rckik-katowice.pl/aktualnosc/potrzebne-osocze-8?fbclid=IwAR3Wf8IGTpPUuhdjLf0Mbuw29QwZr4bOegziKkZM_5TjVwyQvX6leViFtI8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button