Konsultacje społeczne

Miasto pyta mieszkańców o opinię. Nadal nie potrafi zrobić bezpiecznej ankiety internetowej

“Co sądzisz o przestrzeni miejskiej Gliwic? Jakie jest Twoje zdanie w kwestiach ochrony środowiska i mobilności w naszym mieście? Jak postrzegasz zmiany społeczne? Jesteśmy ciekawi Twoich opinii i wniosków!” – to treść apelu do mieszkańców o wypełnianie ankiet w ramach prac nad nową strategią miasta Gliwice2040.

Miasto przygotowało trzy ankiety, które dotyczą trzech obszarów tematycznych: przestrzeń w mieście, mobilność i środowisko, sprawy społeczne. Pierwsza zawiera 11 pytań, druga 8, trzecia również 11. Ich wypełnienie potrwa kilka minut.

Ankiety dostępne są do 17 maja. Można je wypełniać jedynie w formie tradycyjnej – przez wydrukowanie formularza, wypełnienie i dostarczenie we wskazane miejsce :

  • przed głównym wejściem do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Tadeusza Kościuszki 17
  • przed głównym wejściem do Biblioforum w CH Forum (ul. Lipowa 1, poziom +2)
  • przy głównym wejściu do głównej siedziby UM w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 (koło bankomatu)
  • przy bocznym wejściu do głównej siedziby UM w Gliwicach – od strony ul. Wyszyńskiego  
  • przy głównym wejściu do filii Urzędu Miejskiego przy ul. Jasnej 31a.

Ankietę można też przesłać mailem na adres gliwice2040@um.gliwice.pl, co jednak nie zmienia faktu, że musimy ją najpierw wydrukować, wypełnić, zeskanować i dopiero wysłać. Dlaczego Miasto nie posłuży się ankietą internetową? Zapewne chodzi o złe doświadczenia urzędników. Przypomnijmy – internetowe boty storpedowały ankietę na temat Wilczych Dołów, co spowodowało jej unieważnienie. Konsultacje dotyczące opłat za żłobki również nie były prawidłowo zabezpieczone – można było wysłać dowolną liczbę ankiet z różnych adresów mailowych. To oczywiście nie oznacza, że nie da się wykonać narzędzia internetowego pozwalającego na bezpieczne i rzetelne przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami. Mimo wszystko zachęcamy do pobrania i wypełnienia ankiet. Formularze ankiet dostępne są na stronie urzędu.

– Ankiety dotyczą wiodących tematów poruszanych podczas marcowych spotkań Zoom z gliwiczanami. Dokumenty są anonimowe, a ich celem jest dotarcie zwłaszcza do tych osób, które nie brały udziału w spotkaniach on-line i nie miały okazji wyrazić swojej opinii. Teraz jest na to najlepszy czas. Liczymy na Państwa aktywność! – zachęca Katarzyna Kobierska, naczelnik Biura Rozwoju Miasta UM w Gliwicach.

Miejski Serwis Informacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button