Inwestycje

Miasto zbuduje Street Workout Park na zastawionej działce

Przy ulicy Żernickiej powstanie Street Workout Park. To realizacja zwycięskiego projektu z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021. MZUK ogłosił przetarg.

Zadanie polega na zagospodarowaniu terenu pod Street Workout Park w na powierzchni ok. 135 m2 – wykonanie nawierzchni EPDM z płyt gumowych oraz montaż urządzeń do ćwiczeń. Inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Projekt ten otrzymał w głosowaniu mieszkańców 329 głosów.

Plany są dość skromne, park do ćwiczeń wyposażony będzie w zestaw drążków do ćwiczeń fizycznych, stację naprawy rowerów oraz elementy małej architektury. W sąsiedztwie zlokalizowany jest tor rolkowy, będzie to swoiste uzupełnienie tej rekreacyjnej przestrzeni.

Co ciekawe, inwestycja powstanie na zastawionej działce. Na hipotece działki nr 629/3, obręb Żerniki Las nadal widnieje hipoteka umowna łączna na kwotę 28 mln zł na rzecz Asseco Data Sysmtes S.A. Przypomnijmy – miasto zabezpieczyło tą działką pożyczkę dla Śląskiej Sieci Metropolitalnej. Pisaliśmy o tym w publikacji [Miasto zabezpieczyło pożyczkę ŚMM miejskimi działkami!]

Rzecznik prezydenta poinformował nas, iż wykreślenie hipoteki planowane jest na początek przyszłego roku. Oznacza to, że spłacone mają zostać zobowiązania Śląskiej Sieci Metropolitalnej. Gdyby tak się nie stało, działka mogłaby zostać utracona przez miasto na rzecz firmy Asseco Data Systems S.A.

2 Comments

  1. Czy Śląską Sieć Metropolitalną stać na realizację zobowiązań ? Z tego co podawała pani Weber to raty zostały zmniejszone do 50 tys. miesięcznie. Skąd te środki w SSM ? Kolejny blef Urzędu?

    -+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button