Polityka lokalna

Mieszkańcy ul. Zwycięstwa proszą o zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

„Uchwała modyfikująca SPP wprowadziła znaczne dysproporcje w dostępności miejsc parkingowych dla mieszkańców fragmentu ul. Zwycięstwa przylegającego do skrzyżowania z Dolnych Wałów” czytamy w piśmie skierowanym do Rady Miasta Gliwice.

Przypomnijmy – we wrześniu 2020 roku Rada Miasta Gliwice podjęła uchwałę modyfikującą warunki parkowania w strefie A i B Strefy Płatnego Parkowania. Krytykowana zmiana polega na zablokowaniu mieszkańcom strefy B możliwości zakupu abonamentu mieszkańca dla strefy A.

– Wprowadzenie zmian (…) pozbawia mieszkańców naszej Wspólnoty Mieszkaniowej parkowania na najbliżej położonych miejscach, bowiem przynależą one do strefy A. Są to miejsca parkingowe przy Dolnych Wałów w okolicy dawnej Poczty oraz w okolicy Muzeum, przy ul. Zwycięstwa oraz przy Placu Inwalidów. Tymczasem najbliższe dostępne miejsca w strefie B to np. ul. Dworcowa (200-300 metrów) czy ul. Wyszyńskiego i Pl. Piłsudskiego (200-450 metrów). Wydaje się to niewielkim dystansem, jednak w przypadku osób starszych czy rodziny z małymi dziećmi stanowi to poważne utrudnienie, zwłaszcza w przypadku ciężkich zakupów, bagażu, czy po prostu spaceru z dziećmi – argumentują mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej. Wskazują również konsekwencje takich zmian: – Narastające trudności powodują, że wiele osób nie chce mieszkać w ścisłym centrum. Stali mieszkańcy rezygnują, a w ich miejsce pojawią się tymczasowi najemcy lub firmy, którzy nie dbają o otoczenie, o wspólną własność. Takie procesy obserwujemy również w naszej wspólnocie mieszkaniowej i nie buduje to społeczności lokalnej. Jako stali mieszkańcy centrum miasta chcielibyśmy czuć się słyszalni.

załącznik do petycji mieszkańców

Zmiana ta była konsultowana z Radą Dzielnicy Śródmieście, była kompromisem między propozycjami ZDM a potrzebami zgłaszanymi radzie przez mieszkańców Śródmieścia. Teraz „piłeczka” jest po stronie Rady Miasta Gliwice, która musi rozpatrzyć petycję wnioskodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button