Polityka lokalna

Mieszkańcy ul. Zwycięstwa proszą o zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

“Uchwała modyfikująca SPP wprowadziła znaczne dysproporcje w dostępności miejsc parkingowych dla mieszkańców fragmentu ul. Zwycięstwa przylegającego do skrzyżowania z Dolnych Wałów” czytamy w piśmie skierowanym do Rady Miasta Gliwice.

Przypomnijmy – we wrześniu 2020 roku Rada Miasta Gliwice podjęła uchwałę modyfikującą warunki parkowania w strefie A i B Strefy Płatnego Parkowania. Krytykowana zmiana polega na zablokowaniu mieszkańcom strefy B możliwości zakupu abonamentu mieszkańca dla strefy A.

– Wprowadzenie zmian (…) pozbawia mieszkańców naszej Wspólnoty Mieszkaniowej parkowania na najbliżej położonych miejscach, bowiem przynależą one do strefy A. Są to miejsca parkingowe przy Dolnych Wałów w okolicy dawnej Poczty oraz w okolicy Muzeum, przy ul. Zwycięstwa oraz przy Placu Inwalidów. Tymczasem najbliższe dostępne miejsca w strefie B to np. ul. Dworcowa (200-300 metrów) czy ul. Wyszyńskiego i Pl. Piłsudskiego (200-450 metrów). Wydaje się to niewielkim dystansem, jednak w przypadku osób starszych czy rodziny z małymi dziećmi stanowi to poważne utrudnienie, zwłaszcza w przypadku ciężkich zakupów, bagażu, czy po prostu spaceru z dziećmi – argumentują mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej. Wskazują również konsekwencje takich zmian: – Narastające trudności powodują, że wiele osób nie chce mieszkać w ścisłym centrum. Stali mieszkańcy rezygnują, a w ich miejsce pojawią się tymczasowi najemcy lub firmy, którzy nie dbają o otoczenie, o wspólną własność. Takie procesy obserwujemy również w naszej wspólnocie mieszkaniowej i nie buduje to społeczności lokalnej. Jako stali mieszkańcy centrum miasta chcielibyśmy czuć się słyszalni.

załącznik do petycji mieszkańców

Zmiana ta była konsultowana z Radą Dzielnicy Śródmieście, była kompromisem między propozycjami ZDM a potrzebami zgłaszanymi radzie przez mieszkańców Śródmieścia. Teraz “piłeczka” jest po stronie Rady Miasta Gliwice, która musi rozpatrzyć petycję wnioskodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button