Polityka lokalna

Minister Arkady Rzegocki gościem spotkania Akademii Liderów Dyplomacji

Akademia Liderów Dyplomacji pozwala rozwijać swoje kompetencje i korzystać z wiedzy doświadczonych dyplomatów i polityków. Gościem najbliższego spotkania Akademii będzie Szef Służby Zagranicznej — minister Arkady Rzegocki.

Na spotkaniach Akademii Szkoły Liderów Dyplomacji poruszane są tematy dotyczące roli Polski w Unii Europejskiej, Polski i Polaków w instytucjach międzynarodowych oraz międzynarodowego biznesu i finansów. W dzisiejszych czasach ukończone studia nie dają już młodym ludziom żadnej gwarancji zatrudnienia, potrzeba jest czegoś więcej. Akademia daje im możliwość zdobycia unikalnych kompetencji i znajomości z ludźmi z najważniejszych szczebli administracji, polityki i biznesu. Organizatorzy podkreślają, że sytuacja międzynarodowa zmienia się z dnia na dzień dlatego tak ważne jest tworzenie własnej wizji świata przez młode pokolenie.

Kolejny zjazd II Edycji Akademii Liderów Dyplomacji zaczyna się już 13 listopada! Na spotkaniu młodzi będą mieli okazję poznać niezwykłe osobistości i podjąć rozmowę z innymi zaangażowanymi młodymi. Gościem zjazdu Akademii będzie Szef Służby Zagranicznej Minister Arkady Rzegocki, polski politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prodziekan ds. międzynarodowych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ w latach 2012–2014, Ambasador RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w latach 2016–2021, od 2021 Szef Służby Zagranicznej.

Poznajcie naszych wszystkich ekspertów:

Czym jest Akademia Liderów Dyplomacji? 

Ideą Akademii Liderów Dyplomacji jest przekazanie praktycznych umiejętności z zakresu polityki i dyplomacji. Akademia poprzez warsztaty, dyskusje i spotkania z ludźmi ze świata polityki, dyplomacji i biznesu pozwoli uczestnikom zdobyć kompetencje oraz kontakty niezbędne do późniejszej pracy jako dyplomaci, politycy czy analitycy.

Akademia walczy ze stereotypami, jakoby polityka była bardzo odległym zajęciem dla starszych mężczyzn z tytułami. Tę krzywdzącą wizję pozwalają zwalczać profesjonalistki i specjaliści zapraszani na spotkania. Pozwolą oni spojrzeć na świat dyplomacji bez granic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button