Polityka lokalnaWideo

Akademia Liderów Dyplomacji z niezwykłym gościem! Szef Służby Zagranicznej — minister Arkady Rzegocki [WIDEO]

Akademia Liderów Dyplomacji pozwala młodzieży rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia ucząc się od niezwykłych, doświadczonych specjalistów. Gościem ostatniego spotkania Akademii był Szef Służby Zagranicznej — minister Arkady Rzegocki.

Arkady Rzegocki jest polskim politologiem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, nauczycielem akademickim i profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, prodziekanem ds. międzynarodowych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ w latach 2012–2014, Ambasadorem RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w latach 2016–2021, od 2021 Szefem Służby Zagranicznej.

Zebrani uczestnicy mogli zapoznać się z wykładem ministra, który dzielił się swoją wiedzą zdobytą podczas lat pracy w dyplomacji. Dzięki doświadczeniom ministra zebrani mogli poznać, jak wygląda codzienna praca w polityce. Obecni mieli szansę porozmawiać z ministrem i zadać pytania na interesujące ich tematy. Minister poruszył najważniejsze tematy związane z dyplomacją, między innymi rozwój polskiego soft power. Minister zwrócił uwagę na konieczność zaangażowania młodych Polaków nie tylko w instytucjach UE, ale także w organizacjach wykraczających poza Europę tj. ONZ. Szef Służby Zagranicznej bazując na swoim brytyjskim doświadczeniu, przekonywał również, jak ważne jest kreowanie dyplomacji, która będzie ściśle dopasowana do adresata.

Spotkania Akademii Szkoły Liderów Dyplomacji to przestrzeń, w której poruszane są tematy dotyczące roli Polski w Unii Europejskiej. Na spotkaniach Akademii uczestnicy omawiają rolę Polski i Polaków w instytucjach międzynarodowych oraz międzynarodowego biznesu i finansów. Akademia daje im możliwość zdobycia unikalnych kompetencji i znajomości z ludźmi z najważniejszych szczebli administracji, polityki i biznesu. Organizatorzy zgromadzeń zapraszają wybitnych specjalistów na spotkania, które mogą pomóc kreować nową rzeczywistość międzynarodową przez młode pokolenie. Ideą Akademii Liderów Dyplomacji jest przekazanie praktycznych umiejętności z zakresu polityki i dyplomacji. Akademia poprzez warsztaty, dyskusje i spotkania z ludźmi ze świata polityki, dyplomacji i biznesu pozwoli uczestnikom zdobyć kompetencje oraz kontakty niezbędne do późniejszej pracy jako dyplomaci, politycy czy analitycy. Akademia walczy ze stereotypami, jakoby polityka była bardzo odległym zajęciem dla starszych mężczyzn z tytułami. Te krzywdzącą wizję pozwalają zwalczać profesjonalistki i specjaliści zapraszani na spotkania. Pozwolą oni spojrzeć na dyplomację bez granic.

Kolejne spotkanie Akademii Szkoły Liderów Dyplomacji zaplanowane jest na 20-21.11.2021.

Więcej informacji o inicjatywie: tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button