Media lokalneŻycie Miasta

Minister zdrowia wręczył nagrody pracownikom Instytutu Onkologii w Gliwicach

Wczoraj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach obyła się uroczystość związana z 75 rocznicą powstania Instytutu Onkologii w Gliwicach. Na ten jubileusz przybyli tacy oficjele, jak minister zdrowia Adam Niedzielski, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, a także wielu parlamentarzystów oraz przedstawicieli władz samorządowych i oczywiście liczne grono pracowników gliwickiego instytutu.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenie odznaczeń państwowym pracownikom Instytutu Onkologii w Gliwicach. Łącznie wyróżnienie otrzymało 45 pracowników, które w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył minister zdrowia Adam Niedzielski. Medale Krzyża Zasługi są nagroda za wieloletnią wzorową i sumienną prace. „To jest naprawdę imponująca rocznica. 75 lat trudu, 75 lat wysiłku, 75 lat pomocy w sprawie najtrudniejszej i najważniejszej – w sprawie ratowania życia (…) Dzięki rozwojowi całego Instytutu możemy szczycić się w Polsce naprawdę świetnym leczeniem onkologicznym. To dorobek każdego z Państwa „ –mówił szef resortu zdrowia


List od premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do pracowników instytutu odczytała poseł na Sejm RP Barbara Dziuk. – „Ponad siedem dekad działalności Instytutu to sukcesy w dziedzinie onkologii klinicznej, nowoczesnej radioterapii, innowacyjnej medycyny nuklearnej, endokrynologii onkologicznej i onkohematologii. To nowatorskie metody wielodyscyplinarnego leczenia i pionierskie w skali światowej zabiegi chirurgii onkologicznej, rekonstrukcyjnej i transplantacyjnej. To wreszcie prekursorskie projekty naukowo-badawcze, owocujące tysiącem międzynarodowych publikacji oraz intensywną współpracą z ośrodkami akademickimi. Wybitna, wysoko wykwalifikowana kadra ośrodka dysponuje najwyżej klasy aparaturą medyczną, oferując pacjentom Śląska i całej Polski najlepsze rozwiązania światowej onkologii” – napisał w liście premier.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podkreślał z kolei, że jest pełen uznania dla oddania pracy oraz wielkiej empatii pracowników instytutu, który rocznie odwiedza ponad 200 tysięcy ludzi walczących o życie. Dodał również, że jego pracownicy nigdy nie zawiedli, wykazując się ogromną pomocą podczas pandemii, a także w ostatnich miesiącach podczas sytuacji związanej z wojną w Ukrainie.

 Instytut Onkologii w Gliwicach przez 75 lat działalności stał się nowoczesną placówką diagnostyczno-terapeutyczną oraz naukowo-badawczą. To właśnie w Gliwicach wdrażane są nowatorskie metody leczenia, a także przeprowadzane pionierskie zabiegi, a gliwicka placówka może się również pochwalić najskuteczniejszą radioterapią w kraju.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button