Życie Miasta

Młodzi rowerzyści z Gliwic w słusznej sprawie wyruszyli na Hel

W minioną sobotę grupka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 21 wraz ze swoją nauczycielką wyruszyła na dosyć nietypową szkolną wycieczkę rowerową, ponieważ jej celem jest Hel. Do przejechania mają przed sobą prawie całą Polskę, zadanie na pewno nie jest proste, ale cel jest szczytny, bowiem uczniowie zbierają pieniądze na rozbudowę Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

W dwa dni młodym gliwiczanom udało się pokonać ponad 200 km trasy. W grupie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 21 są uczestnicy i uczestniczki w wieku od 11 do 14 lat. Jest to niewątpliwie imponujący wyczyn, ponieważ młodzi kolarze nie tylko muszą zmierzyć się ze sporą odległością, ale i także ciężarem swoich rowerów. W sakwach rowerowych wiozą cały swój sprzęt, dlatego też zadanie jest zdecydowanie cięższe, ponieważ uczestników nie wspomaga żaden samochód transportujący ich ekwipunek.

– Jest nas dziesięcioro – uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Gliwicach – siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. Najmłodszy rowerzysta, Kuba, ma lat jedenaście, najstarszy, Kacper – czternaście. Chcemy dojechać na najbardziej wysunięty koniec Polski wyłącznie o własnych siłach. Nie będzie nam towarzyszyć żaden samochód, a wszystkie rzeczy wieziemy w sakwach, przyczepionych do roweru – możemy przeczytać opisie zrzutki stworzonej przez uczniów.

To nie pierwsza tego typu wyprawa tej grupy, ponieważ byli już razem w Międzyzdrojach. Jednak tym razem zdeterminowanie sięga zenitu, ponieważ rowerzyści nie tylko chcą pokonać trasę jak najszybciej, ale również zebrać jak najwięcej środków dla gliwickiego hospicjum.

– Hasło naszej wyprawy to: „Wielkie poruszenie na gliwickim terenie. Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum”. Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach właśnie się rozbudowuje. Potrzeba naprawdę dużych pieniędzy. Dlatego postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę. A właściwie mamy nadzieję, że będzie to prawdziwa finansowa CEGŁA!!! dodają uczniowie.

Wszystkich Państwa zachęcamy do wzięcia udziału w zrzutce i wsparciu tej jakże pięknej sportowej inicjatywy młodych gliwiczan. Zrzutka przeprowadzana jest pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/jdd65z. Niewątpliwie przyda się każda złotówka – Koszt rozbudowy jest ogromny. Jako młodzi wolontariusze, pełni pasji i zaangażowania chcemy kierować się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Marzeniem naszym jest poprawa warunków bytowych osób chorych. Zależy nam żeby ostatnie “chwile” ich życia nie były tylko czasem w którym dominuje smutek, samotność i niemoc – podkreślają.

fot. materiały organizatora

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button