Życie Miasta

W Młodzieżowym Forum Ochrony Przyrody w Parku Śląskim – ostatnie wolne miejsca!

Ekologiczne warsztaty, debaty typu open-space, praca nad wspólnym stanowiskiem w sprawach środowiskowych. Udział wezmą przedstawiciele organów samorządu terytorialnego, instytucji publicznych i przedstawiciele przemysłu. Organizatorzy zapraszają do udziału w Młodzieżowym Forum Ochrony Przyrody.

Organizator kieruje zaproszenie do osób w wieku 20-27 lat:

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 16-18 lipca 2021 roku. Naszym gościem będzie Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Programu Czyste Powietrze – Bartłomiej Orzeł.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisanie się na wszystkie wydarzenia nie jest obowiązkowe, ale możliwe. Można zapisać się na wybrane przez siebie terminy. Dla chętnych zapewniamy nocleg na miejscu w Parku Śląskim, a każdy z uczestników będzie miał zapewnione wyżywienie.

W ramach Młodzieżowego Forum Ochrony Przyrody odbędą się 3 spotkania w Parku Śląskim:
16-18.07 –  Spotkanie I:
Przyroda w Parku Śląskim,
Czyste Powietrze.
13-15.08 – Spotkanie II:
Sektor prywatny i ochrona środowiska,
Edukacja ekologiczna.
16-19.09 –  Konferencja podsumowująca:
Miasto i środowisko,
Województwo i środowisko,
Państwo i środowisko.

Głównym tematem naszych spotkań będzie ochrona przyrody w Parku Śląskim. Porozmawiamy z przedstawicielami Zarządu Parku oraz z ekspertami z obszaru ekologii, biznesu, administracji samorządowej i rządowej. Młodzieżowe Forum Ochrony Przyrody to okazja, aby podzielić się swoją opinią i razem z nami stworzyć rekomendacje, które staną się częścią Lokalnej Strategii Ochrony Przyrody. Ważnym elementem wydarzeń będzie również integracja między uczestnikami.

Zapisy na wydarzenie prowadzone są za pośrednictwem strony www.forumprzyrody.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button