JawnośćKomisje RM

Mocne słowa pod adresem Urzędu Miejskiego

Posiedzenie komisji rewizyjnej z dnia 01.06.2021 r. Spotkanie dotyczyło kontroli prowadzonej w związku z nieprawidłowo wydatkowaną dotacją przez Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice. Podczas dyskusji padły mocne oskarżenia pod adresem Urzędu Miejskiego.

Posiedzenie dotyczyło opisywanej przez nas sprawy nieprawidłowości w stowarzyszeniu SPR Sośnica Gliwice (Kolejne dotacje dla klubu SPR Sośnica. W tle prokuratura). Na posiedzeniu obecna była wiceprezydent Ewa Weber, Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Stella Zaborowska-Nawrath oraz Andrzej Kurczak, były członek zarządu stowarzyszenia, który o sprawie szeroko informował urzędników i odpowiednie organy ścigania.

Podczas posiedzenia padły mocne sformułowania w kierunku urzędu miejskiego: “Urząd nie podjął żadnych kroków, nie powiadomił odpowiednich organów, choć miał taki obowiązek prawny”, “W sprawie kontroli UM zostało podjęte także Centralne Biuro Antykorupcyjne”, “To jest skandal i w ten sposób nie można postępować, urząd miejski musi pamiętać, że to są pieniądze publiczne. (…) Ta sprawa musi być dokładnie rozliczona”. “Wydaje się, że urząd robi wszystko aby tej sprawy nie zakończyć w sposób jednoznaczny” – to niektóre stwierdzenia, które padły z ust referującego sytuację Andrzeja Kurczaka.

Całość posiedzenia trwała niespełna dwie godziny. Polecamy całość, gdyż całość była bardzo merytoryczna i ciekawa. Komisja kontynuuje kontrolę, niedługo ma przedstawić propozycję wniosków pokontrolnych.

Pełny zapis wideo z posiedzenia:

Komentarze

  1. Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu żąda usunięcia z Polski odpadów pochodzących z Niemiec Wśród siedmiu miejsc, gdzie składowane są te odpady znajdują się też Gliwice gdzie składowane jest 1300 ton odpadów z Niemiec. Mieszkańcy Gliwic powinni zostać poinformowani jakiego rodzaju są to odpady, gdzie są składowane jakie stanowią zagrożenie dla środowiska oraz kto je do Gliwic sprowadził?
    Czy Gliwicom grozi pożar składowanych odpadów?

    Pozdrawiam
    Krzysztof Bukowiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button