Konsultacje społeczne

Możesz uratować miasto. Jesteś potrzebny już dziś!

Dzieci to prawdziwi specjaliści w temacie superbohaterów. Zapytane, czy zna jakiegoś superbohatera, może zawstydzić każdego fana Marvela: Superman, Spiderman, Batman, Biedronka i Czarny Kot... Dorastając, zaczynamy rozumieć jednak, że superbohaterami są nie tylko postacie z kreskówek i filmów, ale także prawdziwe osoby żyjące obok nas. To dobry moment, aby stać się jednym z nich i uratować swoje miasto.

Na wrześniowej sesji gliwiccy radni zadecydowali o przystąpieniu do sporządzania nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gliwice. Do 30 listopada będą przyjmowane wnioski dotyczące zmian w dokumencie.

Studium to dokument strategiczny, który określa, jak rozwijać powinna się polityka przestrzenna całego miasta. Pozwala określić, czego oczekują mieszkańcy, przez co stanowi podstawę do uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (które są już aktem prawa lokalnego).

Pisząc wnioski do nowego studium, możesz więc nie tylko pokazać, że chcesz zmian w swojej okolicy, ale również pokazać co jest dla Ciebie ważne i nie powinno zostać zmienione lub zlikwidowane.

Gliwice są miastem, w którym mieszkańcy chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście. Możemy obserwować wiele inicjatyw, które działają, by chronić wyjątkowe miejsca lub zieleń, aktywiści jednak nie mogą działać sami! Już dziś odbędzie się spotkanie w sprawie wniosków do studium. Wydarzenie będzie hybrydowe (jeśli Internet w świetlicy da radę), organizatorzy postarają się je nagrać i udostępnić.

Zgłosić udział można mailowo: labedyniefabryka@gmail.com. Wydarzenie odbędzie się w świetlicy na Rzeczyckiej 27b w Łabędach. Obowiązkowo należy zabrać maseczki!

o 17.30 – omawiana będzie sytuacja całego miasta
o 19.00 – omawiana będzie sytuacja w Łabędach
na zoomie: https://zoom.us/j/95596833701?pwd=OWd1L1JadjdiN2RTdEhYelE1UDVwQT09 Meeting ID: 955

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button