Media lokalneŻycie Miasta

“Myśleć globalnie, działać lokalnie” – Projekt Ekologia łączy ludzi

Jesteś edukatorem i udzielasz się w obszarze działań proekologicznych? Hasło „myśleć globalnie, działać lokalnie” nie jest Ci obce? Dołącz do grona 20 osób, które będą miały możliwość wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu dedykowanym dla liderów organizacji ekologicznych z województwa śląskiego. 

Pięciodniowe warsztaty to inicjatywa powstała w ramach projektu „Ekologia łączy ludzi”. Odbędą się w dniach od 4 do 8 kwietnia 2022 roku w Gliwicach. 

Uczestnicy udoskonalą swoje kompetencje z zakresu zaangażowania oraz integracji dzieci i młodzieży o lekkim stopniu niepełnosprawności intelektualnej do swojego programu edukacji ekologicznej. 

Osiągnięciu tego celu służyć ma przybliżenie popularnych, norweskich metod kształcenia Treterapii – edukacji wśród drzew, czy Hageterapii – edukacji poprzez prace w ogrodzie. Wszystko to w zgodzie z „Friluftsliv”, a więc norweskim sposobem życia blisko przyrody.

Przy wsparciu trenerów, wszyscy zainteresowani stworzą wspólnie cztery scenariusze warsztatów, które będą wykorzystane w pracy z osobami niepełnosprawnymi, zarówno przez organizacje uczestniczące w projekcie, jak i inne organizacje z całej Polski. Jednym z prowadzących będzie Mehman Ahmadli – doktor technologii podwodnej na Norweskim Uniwersytecie Nauki i Technologii (NTNU). 

Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu:

  • pod numerem telefonu: (48) 32 630 43 19,
  • za pośrednictwem strony internetowej: www.klaster.org.pl,
  • przez adres email: a.odyntsova.innowacjespoleczne@gmail.com.

Projekt korzysta z dofinansowania otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button