InwestycjeKonsultacje społeczne

Nadleśnictwo Brynek: Zabrze reaguje. Co na to Gliwice?

Jeśli chcecie wiedzieć, jakie wycinki planują leśnicy i co mogą zrobić mieszkańcy, żeby je choć trochę powstrzymać – dołączcie do spotkania na zoomie. Zbierane są również podpisy pod petycją.

Mieszkańcy Zabrza rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją do Rady Miasta Zabrze i Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik, której celem jest wyrażenie przez władze Zabrza sprzeciwu wobec planowanego wzrostu etatów rębnych w nowym Planie Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Brynek na lata 2022-2031. O akcji możecie przeczytać tutaj.

Link do dokumentu z petycją znajduje się tutaj: PETYCJA-ZABRZE

Należy go pobrać i uzupełnić podpisami (imię, nazwisko, adres zamieszkania, podpis). Podpisując, oświadczamy, że zgadzamy się na zebranie, przechowanie i złożenie podanych danych osobowych do Urzędu Miejskiego przez osobę reprezentującą i pomagające jej w zbiórce podpisów osoby koordynujące. 

Również w Gliwicach aktywiści nie próżnują:

Już dziś (3. stycznia) o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie online, w którym zostaną przekazane informacje jak przygotować wnioski do Planu Urządzenia Lasu nadleśnictwa Brynek, do którego należy las Łabędzki trzeba przygotować i wysłać do 11 stycznia!

Na spotkanie trzeba się wcześniej zapisać – adres do zapisów : https://us02web.zoom.us/…/tZMvdeyupj0qHdKjfBetwc1Is2czn… po zapisaniu przychodzi mailem info po angielsku z linkiem do spotkania.

Komentarze

  1. Czy Organizatorzy znają się na gospodarce leśnej? Czy znają dobrostan lasu? Czy wiedzą że wycinki mają charakter ochronny, charakter cykliczny. Przedstawiona tabele to jedynie planowana wielkość wyrębu – i nic więcej. Uważam to za informację niekompletną, sugerującą nieprawidłowości. Zatem po co to robią?
    Przypomnę awanturę w czasie planowania budowy fabryki Opla – “zieloni” nakręcili ogromną kampanię dotyczącą ochrony egzystujących na tym terenie zwierząt – chyba kawkowatych. Czy celem były te zwierzęta? Skończyło się “ugodą”.
    Jak ona wyglądała możemy jedynie się domyślać…. Tak jest też w przypadku tego Nadleśnictwa.
    Byłem w tym roku w Białowieży – i widziałem jak wygląda zżarty las po naturze 2000 – zachęcam zobaczyć co zostało po tym programie na Biskupiej Górze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button