Nadleśnictwo Brynek: Zabrze reaguje. Co na to Gliwice?

Jeśli chcecie wiedzieć, jakie wycinki planują leśnicy i co mogą zrobić mieszkańcy, żeby je choć trochę powstrzymać – dołączcie do spotkania na zoomie. Zbierane są również podpisy pod petycją.
Mieszkańcy Zabrza rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją do Rady Miasta Zabrze i Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik, której celem jest wyrażenie przez władze Zabrza sprzeciwu wobec planowanego wzrostu etatów rębnych w nowym Planie Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Brynek na lata 2022-2031. O akcji możecie przeczytać tutaj.
Link do dokumentu z petycją znajduje się tutaj: PETYCJA-ZABRZE
Należy go pobrać i uzupełnić podpisami (imię, nazwisko, adres zamieszkania, podpis). Podpisując, oświadczamy, że zgadzamy się na zebranie, przechowanie i złożenie podanych danych osobowych do Urzędu Miejskiego przez osobę reprezentującą i pomagające jej w zbiórce podpisów osoby koordynujące.
Również w Gliwicach aktywiści nie próżnują:
Już dziś (3. stycznia) o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie online, w którym zostaną przekazane informacje jak przygotować wnioski do Planu Urządzenia Lasu nadleśnictwa Brynek, do którego należy las Łabędzki trzeba przygotować i wysłać do 11 stycznia!
Na spotkanie trzeba się wcześniej zapisać – adres do zapisów : https://us02web.zoom.us/…/tZMvdeyupj0qHdKjfBetwc1Is2czn… po zapisaniu przychodzi mailem info po angielsku z linkiem do spotkania.
Czy Organizatorzy znają się na gospodarce leśnej? Czy znają dobrostan lasu? Czy wiedzą że wycinki mają charakter ochronny, charakter cykliczny. Przedstawiona tabele to jedynie planowana wielkość wyrębu – i nic więcej. Uważam to za informację niekompletną, sugerującą nieprawidłowości. Zatem po co to robią?
Przypomnę awanturę w czasie planowania budowy fabryki Opla – „zieloni” nakręcili ogromną kampanię dotyczącą ochrony egzystujących na tym terenie zwierząt – chyba kawkowatych. Czy celem były te zwierzęta? Skończyło się „ugodą”.
Jak ona wyglądała możemy jedynie się domyślać…. Tak jest też w przypadku tego Nadleśnictwa.
Byłem w tym roku w Białowieży – i widziałem jak wygląda zżarty las po naturze 2000 – zachęcam zobaczyć co zostało po tym programie na Biskupiej Górze.