Komisje RMWideo

Nie będzie pomocy dla restauratorów? (WIDEO)

Gliwiccy restauratorzy wystosowali pismo do radnych z prośbą o obniżenie stawki za zajęcie pasa drogowego na ogródki kawiarniane. Radni Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza zaopiniowali projekt negatywnie.

Przypomnijmy, gliwiccy restauratorzy złożyli na ręce radnych pismo (wniosek) o obniżenie opłat za wystawienie ogródków przy restauracjach. W zeszłym roku samorząd gliwicki zdobył się na taki gest, obniżając opłatę do 30 gr za m2 zajętej przestrzeni.

Jak wskazują autorzy pisma, branża stoi nad przepaścią. “Ogromnym wysiłkiem nie zlikwidowaliśmy naszych firm , aby dalej móc płacić podatki i dawać zatrudnienie” – piszą restauratorzy. Pod wnioskiem podpisali się właściciele klubu Hemingway, Konesera, IBU, Desy, pizzeri Saluto, Dominium, Komu Hummus?, Juicy Lusy, Korova Burger Bar, restauracji Boska i innych.

Projekt uchwały w tej sprawie przygotowała grupa radnych Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z procedurą projekt opiniowany jest najpierw przez odpowiednią komisję rady – w tym przypadku komisję Gospodarki Komunalnej. Uchwała, głosami klubu radnych Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, została zaopiniowana negatywnie, co pokazuje zamiary klubu przed nadchodzącą sesją. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością możemy zatem spodziewać się jej odrzucenia. Przeciw uchwale głosowali: Jacek Trochimczowicz (przewodniczący komisji), Krzysztof Kleczka, Marcin Kiełpiński, Piotr Gogoliński. Podczas głosowania nieobecni byli radni PiS – Tomasz Tylutko i Zdzisław Goliszewski.

Miasto prawdopodobnie nie zdobędzie się na ten drobny gest dla gliwickich przedsiębiorców, wydając w tym samym czasie dziesiątki tysięcy złotych np. na reklamę w mediach ogólnopolskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button