WideoŻycie Miasta

Nie możesz znaleźć pracy? Dowiedz się, co robisz źle!

Poszukiwania pracy często wiążą się ze stresem, szczególnie gdy chodzi o podjęcie pierwszego zajęcia lub gdy nie otrzymuje się odpowiedzi na rozsyłane CV. Spotkania z cyklu Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży pomogą Ci na prostszy start w karierę zawodową.

Aktualnie coraz częściej mówimy o rynku pracownika. Uważa się, że to pracodawcy szukają specjalistów, nie odwrotnie. Naukowcy uspokajają również szukających pracy, tłumacząc, że bezrobocie jest niższe niż w minionych latach. Te zapewnienia jednak często zdają się nie mieć pokrycia w rzeczywistości. Ponadto trzeba zaznaczyć, że sytuację młodych osób na rynku pracy skomplikowała pandemia.

W ramach spotkań z cyklu Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży tworzymy przestrzeń do dialogu między młodymi poszukującymi pracy a pracodawcami. Chcemy dać młodym ludziom szansę, by podzielić się swoimi doświadczeniami i problemami, równocześnie pozwalając im poznać drugą stronę — rekrutujących i ich oczekiwania.

W trakcie najbliższego spotkania młodzież będzie miała okazję podjąć dialog z doświadczonymi specjalistami rynku pracy. Zaprosiliśmy do rozmowy pracodawców i rekruterów, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Na spotkaniu będą obecni również eksperci, którzy doradzą wszystkim zainteresowanym założeniem własnej działalności gospodarczej.

Każda osoba, która weźmie udział w spotkaniu otrzyma certyfikat Youthpass, który przedstawia i poświadcza umiejętności oraz rezultaty osiągnięte w procesie uczenia się pozaformalnego w trakcie projektu.

Kiedy?     28-29 sierpnia 2021, godz. 10.00

Gdzie?     Gliwickie Centrum 3.0

                 Studzienna 6, Gliwice

Kontakt:  natalia.erfurt@klaster.org.pl

                 736852674

Dla chętnych zapewniamy nocleg, a każdy z uczestników będzie miał zapewnione wyżywienie. W przypadku dojazdu na miejsce wydarzenia środkami komunikacji miejskiej, koszty podróży zostaną zwrócone za okazaniem biletu.

Projekt dofinansowany ze środków funduszu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus.

Ada Duda

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button