Życie Miasta

Nie wiesz, gdzie zrealizować bon turystyczny? Sprawdź atrakcje w Gliwicach

Bon turystyczny to świadczenie, które zostało wprowadzone jako forma wsparcia dla polskiego przemysłu turystycznego w czasie pandemii. Bon przysługuje każdej rodzinie z dziećmi i może zostać wykorzystany m.in. na opłacenie kosztów weekendowych atrakcji. Nie trzeba jednak wyjeżdżać daleko! Sprawdź, na co możesz wykorzystać bon turystyczny w Gliwicach.

Bony turystyczne zostały aktywowane w sierpniu 2020 roku, jednak wiele rodzin nadal nie wykorzystało przysługujących im środków. Do wydania jest 500 złotych, którymi można opłacić np. nocleg lub bilety wstępu na różne atrakcje. Jeśli nie planujesz dalekich wyjazdów, możesz zrealizować bon na rozrywkę w mieście.

Miejscem, w którym bony turystyczne są akceptowane jako forma płatności, jest centrum handlowe Europa Centralna. Na najmłodszych i ich rodziców czeka tam wiele ciekawych form spędzania wspólnego czasu. Centrum przygotowało specjalne pakiety zabaw, które obejmują zwiedzanie Kolejkowa oraz inne aktywności do wyboru. Żeby zrealizować wybrany pakiet w ramach bonu turystycznego, należy dołączyć do niego talon gastronomiczny.

Atrakcje w Europie Centralnej

Pakiet zwiedzania Kolejkowa wraz z talonem gastronomicznym może zostać rozszerzony np. o:

  • bilet na Wystawę Pająków i Skorpionów
  • bilet na Wystawę Budowli z Klocków Lego
  • Bilet wstępu do House of Air – parku trampolin
  • Bilet wstępu do Funzeum

Aby wykorzystać przyznany bon turystyczny na rozrywkę w Europie Centralnej, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej centrum handlowego.

Jak aktywować bon turystyczny?

Bon turystyczny to świadczenie opłacane przez ZUS. By wykorzystać środki z bonu, należy zalogować się do systemu ZUS i tam aktywować świadczenie. Płatność bonem może odbywać się wielokrotnie, nie trzeba jednorazowo wydawać całości przyznanej kwoty. Bon może zostać wykorzystany do 30 września 2022 roku, potem zostanie anulowany. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button