Życie Miasta

Nie zdobyłeś biletu na otwarcie Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej? Wiemy dlaczego!

Gliwiczanie kochają samoloty! Podczas otwarcia Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej można było skorzystać z wielu wyjątkowych atrakcji. Czy jednak wszyscy chętni mogli pojawić się w Aeroklubie?

Podczas otwarcia nowoczesnego Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej można było skorzystać z symulatorów lotu, obejrzeć projekcje lotnicze w kopułach kinowych, zapoznać się z pokazami układania spadochronów i zobaczyć przelot samolotów akrobacyjnych. 28 sierpnia na lotnisku odbyła się część oficjalna. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Gliwic Adam Neumann wraz ze swoją zastępczynią Ewa Weber Gliwice, senator RP Zygmunt Frankiewicz oraz Bogdan Traczyk, prezes zarządu Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej sp. z o.o. w Gliwicach.

Głównym zadaniem Centrum jest edukacja młodzieży, rozbudzanie pasji latania, przypominanie o historii i przyszłości lotnictwa a wydarzenie dało szansę pasjonatom spróbować podniebnego życia!

Niestety problemem otwarcia okazały się wejściówki, które rozeszły się wśród pasjonatów w bardzo krótkim czasie. Strona internetowa, na której można było zarejestrować chęć udziału w wydarzeniu, informowała, że nie ma już możliwości rezerwacji miejsc. Wielu Gliwiczan szukało możliwości zdobycia biletów, by zobaczyć Aeroklub od środka: pytali innych Internautów o ich odstąpienie, a nawet możliwość odkupienia wejściówek. Okazało się jednak, że co prawda pobrane druki były gwarancją wejścia na wydarzenie, jednak Centrum było przygotowane również na wizyty chętnych nieposiadających takich wejściówek. Zamieszanie to spowodowało, że wielu zainteresowanych lotnictwem nie skorzystało z przygotowanych atrakcji, a również specjaliści nie mogli pokazać pełni swoich możliwości przez nieco ograniczoną liczbę zwiedzających.

Na szczęście we wrześniu będzie jeszcze możliwość skorzystania z atrakcji tj.: symulatora i kina kopułkowego, symulatora 360, zwiedzenia części wystawienniczej oraz „latającego muzeum” (zwiedzanie z poziomu antresoli)!

Korzystanie będzie odbywało się od poniedziałku do piątku, w blokach 80min. /30osób, o godzinach: 14:00, 15:20, 16:40, 18:00. Uwaga: Jedna rezerwacja to jedna osoba, czyli dla przykładu chcąc dokonać rezerwacji dla rodziny 4 os. należy dokonać 4 rezerwacji.

Za odwiedzenie GCEL, Aeroklub Gliwicki nie pobiera żadnych opłat. Link do rezerwacji tutaj.

Ada Duda

Tylko 1 na 400 czytających ten artykuł wspiera Gliwice OdNowa finansowo. Wyobraź sobie, co moglibyśmy osiągnąć, gdyby było nas 10 x więcej… Ten tekst powstał dzięki finansowaniu z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Nasz projekt dobiega końca. Jeśli chcesz umożliwić nam funkcjonowanie w 2022 roku, wesprzyj portal wpłatą na cele statutowe. Możesz zrobić to za pomocą szybkich płatności internetowych za pośrednictwem naszej strony:  https://gliwiceodnowa.pl/wesprzyjnas/. Dziękujemy za każdą przekazaną kwotę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button