WideoŻycie Miasta

Niepokojąca wycinka w Lesie Łabędzkim (WIDEO)

Mieszkańcy zaalarmowali nas o wycince prowadzonej w Lesie Łabędzkim. Ich zdaniem skala prowadzonych prac jest niepokojąca. Pojechaliśmy na miejsce z kamerą.

Rzeczywiście, już po 20 metrach od wejścia w las z ulicy Gajowej można natknąć się na pierwsze “dziury” w drzewostanie. Idąc dalej natrafimy na kolejne miejsca po niedawno przeprowadzonych zrębach. Z poziomu ścieżki nie widać skali tego działania, gdyż kolejne poręby poprzeplatane są z pasami nienaruszonego drzewostanu.

Jak dowiedzieliśmy się w Nadleśnictwie Brynek, w ostatnim czasie przeprowadzono planowe wycinki we wskazanym miejscu, na dzisiaj zostały one zakończone. Wycinki miały charakter zupełny, na wyznaczonym terenie ścinano cały drzewostan.

“Prowadzone przez nas działania wynikały z planu prac na 2021 rok. Wycinka konieczna była ze względu na zły stan fitosanitarny drzew. Większość z nich była martwa. Drzewa atakowały także choroby grzybicze. Na “wyczyszczonych” terenach wykonane zostaną nasadzenia mające na celu odnowienie lasu” – poinformował nas Pan Wojciech Knop z Leśnictwa Łabędy. “Gatunkiem nasadzonym przez nas jeszcze w tym roku będzie dąb” – dodał na zakończenie leśniczy.

Zobacz galerię zdjęć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button