InwestycjeŻycie Miasta

Nowe dostawczaki Toyoty wyjadą z Gliwic!

Już w 2024 Toyota zaprezntuje nowy, zdecydowanie większy niż poprzednie samochód dostawczy oparty na platformie Stellantis. Jego produkcja odbędzie się w nowo powstałej w Gliwicach fabryce tego koncernu.

Gliwicka fabryka koncernu Stellantis działanie rozpoczęła w tym roku i jak zapowiada sam koncern do grudnia z linii produkcyjnych wyjechać ma blisko 40 tysięcy pojazdów, takich marek jak Citroen, Peugeot, Opel. Do tej listy jak się okazuje za niedługo ma dołączyć również Toyota.

 – „Stellantis dostarczy TME nowy, duży samochód dostawczy, który będzie sprzedawany w Europie pod marką Toyota. Nowy model będzie produkowany w zakładach Stellantis w Gliwicach, w Polsce i w Atessie, we Włoszech. Zaplanowanym na połowę 2024 roku, nowym dużym samochodem dostawczym, TME zadebiutuje w segmencie dużych samochodów dostawczych” – przekazuje koncern.

Nowy samochód dostawczy marki Toyota produkowany ma być w Gliwicach i włoskiej Atessie, a jego premiera planowana jest na połowę 2024 roku – będzie to tym samym debiut tej marki w segmencie dużych samochodów dostawczych.

Przez ostatnie lata sukcesywnie budowaliśmy swoją pozycję na rynku samochodów użytkowych, teraz przyszedł czas na segment największy, czyli HDV. Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do wprowadzenia największego vana, zatem będzie to dla TCE i naszych dilerów doskonała możliwość dalszego rozwoju biznesu„ – powiedział Tomasz Suliga, regional LCV maneger Toyota Central Europe.

Plan produkcyjny zakłada, że z Gliwic wyjedzie około 50 tysięcy nowych samochodów Grupy Stellantis. Początkowo będą one produkowane systemem jednozmianowym, jednak od sierpnia tego roku planowane jest uruchomienie drugiej zmiany, a na przełomie października i listopada trzeciej. Docelowo w roku 2023 z Gliwic wyjechać ma do 100 tysiecy samochodów rocznie.

Warto podkreślić, że gliwicka fabryka będzie jedyną z koncernu, w której produkowane będą elektryczne samochody dostawcze. Do 2025 zakład w Gliwicach ma zajmować się w 70% tylko i wyłącznie pojazdami elektrycznymi.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button