WideoŻycie Miasta

O wszystkim, czego nas nie nauczyli w szkole, a będą wymagać w pracy — Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży

Poszukiwania pracy często wiążą się ze stresem. Spotkania z cyklu Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży mają na celu ułatwić uczestnikom prostszy start w życie zawodowe.

Ostatnie spotkanie z cyklu Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży pozwoliło młodym spojrzeć na świat zawodowy oczami specjalistów. Stworzyliśmy przestrzeń dla dialogu z doświadczonymi specjalistami rynku pracy. Tym razem zaprosiliśmy do rozmowy pracodawców i rekruterów, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania młodzieży i doradzali im, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Na spotkaniu byli obecni również eksperci, którzy doradzali wszystkim zainteresowanym założeniem własnej działalności gospodarczej.

Spotkanie uświetniły prelekcje specjalistów. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładów Wojciecha Płachetki — doradcy restrukturyzacyjnego, przedsiębiorcy i doświadczonego pracodawcy oraz Petrosa Tovmasyana — Członka Zarządu Klastra Innowacji Społecznych, który przedstawił informacje “O wszystkim, czego nas nie nauczyli w szkole, a będą wymagać w pracy”. Obecni na spotkaniu zapoznali się z filmikiem wprowadzającym – “Język ciała kształtuje naszą osobowość”, a wiedza zdobyta w czasie seansu przysłużyła się do gry uatrakcyjniającej warsztaty.

Każda osoba, która wzięła udział w spotkaniu, otrzymała certyfikat, który przedstawia i poświadcza umiejętności oraz rezultaty osiągnięte w procesie uczenia się pozaformalnego w trakcie projektu.

W ramach spotkań z cyklu Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży tworzymy przestrzeń do dialogu między młodymi poszukującymi pracy a pracodawcami. Chcemy dać młodym ludziom szansę, by podzielić się swoimi doświadczeniami i problemami, równocześnie pozwalając im poznać drugą stronę — rekrutujących i ich oczekiwania.

W cyklu odbędzie się jeszcze jedno spotkanie, które planowane jest na koniec września. Poinformujemy Państwa o ustalonym terminie, a już dziś zachęcamy do kontaktu mailowo natalia.erfurt@klaster.org.pl lub telefonicznie, pod numerem 736852674.

Projekt dofinansowany ze środków funduszu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus.

Ada Duda

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button