KulturaŻycie Miasta

Oddaj krew na Krakowskim

W najbliższym czasie na placu Krakowskim kilka okazji, żeby zostać bohaterem! Jak to zrobić? Wystarczy przyjść i oddać krew. Już w najbliższy poniedziałek (18.10) pierwsza okazja.

Krwi nie można wyprodukować, dlatego oddając ją – przekazujemy drugiej osobie to, co mamy najcenniejsze. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaopatruje ponad 140 szpitali i klinik z województwa śląskiego – dostarczając krew poszkodowanym w wypadkach oraz pacjentom z zaplanowanymi zabiegami. Codziennie to od 200 do 250 litrów! RCKiK Katowice – prowadząc działalność przez 70 lat – pobrało krew od 5 milionów krwiodawców! Możesz do nich dołączyć odwiedzając w poniedziałek ambulans na placu Krakowskim.

źródło: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Ważne informacje dla krwiodawców znajdują się na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachJeśli wybierasz się po raz pierwszy do oddania krwi, najlepiej przyjdź z osobą towarzyszącą – będziesz czuł się pewniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Wybierz dzień, przed którym będziesz mógł wypocząć i wyspać się. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypij ok. 2 litrów płynu. W dniu oddania krwi koniecznie zjedz lekki posiłek (unikaj pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu). Przed oddaniem krwi unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego.

KIEDY BĘDZIE MOŻNA ODDAĆ KREW NA PLACU KRAKOWSKIM W GLIWICACH?

Planowane terminy: 18.10, 15.11, 6.12. 20.12

Uwaga! W najbliższym czasie na placu Krakowskim pojawi się również mammobus (planowany termin 4.11), o szczegółach będziemy informować na bieżąco.

mzuk.gliwice.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button