Życie Miasta

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Co roku w Polsce około 200 tys. osób pada ofiarą różnego rodzaju przestępstw – znęcania się fizycznego i psychicznego, przemocy domowej, oszustw, włamań, kradzieży, wypadków drogowych, pobić, gróźb czy uchylania się od alimentów. Znaczna część poszkodowanych to kobiety i dzieci.


Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gliwicach kieruje swoją ofertę do osób pokrzywdzonych przestępstwem, ich rodzin oraz świadków tych przestępstw niezależnie od miejsca zamieszkania. W Ośrodku można otrzymać pomoc prawną i pomoc finansową w formie bonów żywnościowych, bonów na zakup odzieży, dofinansowania do zakupu leków, bieżących opłat, sfinansowana kształcenia zawodowego czy też wyprawki szkolnej. Dodatkowo pomoc może obejmować wsparcie psychologa, mediatora oraz tłumacza migowego i tłumacza przewodnika.

Kontakt do Ośrodka: tel.579-519-688

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gliwicach udziela wszelkiej pomocy również przez telefon. Nasi specjaliści dyżurują codziennie. Aby uzyskać wsparcie wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem naszej infolinii – 579-519-688 od poniedziałku do piątku między 10 a 18 lub napisać na: tutaj mail ośrodka. Zachęcamy Państwa do skorzystania z oferowanej pomocy.

Ośrodek współfinansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Strona internetowa Ośrodka: https://www.osrodekpomocygliwice.com/

//Materiał na zlecenie Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button