Życie Miasta

Otwieramy Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach

Po długim okresie pracy online od 1 czerwca Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców otwiera się dla odwiedzających. Dotychczas Ośrodek pracował zdalnie ze względu na stan pandemiczny, ale już od przyszłego miesiąca będzie można skorzystać z porad na miejscu. Ośrodek zaprasza wszystkich cudzoziemców do swojego biura w Katowicach przy ulicy Reymonta 22/2. Punkt znajduję się przy Urzędzie Wojewódzki, gdzie migranci muszą przychodzą załatwiać dokumenty pobytowe i legislacyjne. Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców ma na celu bezpłatne wsparcie cudzoziemców w adaptacji i legalizacji pobytu w Polsce.

Migranci przebywający na terenie województwa śląskiego mogą otrzymać w Ośrodku bezpłatną pomoc prawnika, psychologa, tłumacza czy doradcy zawodowego. Celem Ośrodka jest wsparcie cudzoziemców w łatwiejszym rozwiązywaniu problemów administracyjnych i prawnych, związanych z legalizacją pobytu. W ostatnich latach w regionie liczba cudzoziemców znacznie wzrosła i to właśnie dla nich powstało to miejsce.  Ośrodek zapewnia pomoc specjalistów i doradztwo w rozwiązywaniu problemów administracyjnych, prawnych, czy legalizacji pobytu. Dzięki prowadzonej przez Ośrodek infolinii polsko-rosyjsko-angielskiej, migranci mogą uzyskać przez telefon wszelkie potrzebne informacje. Dla cudzoziemców organizowane są kursy adaptacyjne, szkolenia i warsztatów z zakresu prawa pracy, podstaw przedsiębiorczości, a wakacje odbędą się półkolonie dla dzieci cudzoziemców. Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców jest to projekt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji współfinansowany ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. 

Przy Reymonta 22/2 doradcy pomogą przy przygotowaniu dokumentów w legalizacji pobytu i zatrudnienia, rozwiązywaniu problemów z zatrudnieniem, przygotowanie CV, czy poszukiwaniu pracy. Na miejscu i podczas konsultacji online można zasięgnąć pomocy doradcy, psychologa, prawnika, czy tłumacza. Ośrodek zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

Z Ośrodkiem Wsparcia cudzoziemców można się także skontaktować – telefonicznie: +48 32 630 45 99 lub e-mailowo: owc@klaster.org.pl. Więcej informacji o Ośrodku Wsparcia Cudzoziemców znajdą Państwo na stronie: www.owc.org.pl i na Facebooku: www.facebook.com/osrodekwsparciacudzoziemcow/

Projekt “Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców” finansowany ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, Departamentu Funduszy Europejskich, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Bezpieczna przystań. Wartość projektu: 1 957 217,20 zł. Okres realizacji projektu: 1.09.2020–31.12.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button