Konsultacje społeczne

Ostatni dzień głosowania! #BudżetObywatelskiGliwice

Już tylko dziś można oddać swój głos na jeden z projektów proponowanych w Gliwickim Budżecie Obywatelskim. Głosować może uczestniczyć każdy mieszkaniec Gliwic. Można zagłosować na JEDEN wybrany projekt ogólnomiejski i JEDEN wybrany projekt dzielnicowy.

Łączny szacunkowy koszt realizacji wszystkich projektów zweryfikowanych pozytywnie wynosi około 23,4 mln zł. Które z nich zostaną wykonane? O tym zadecydują mieszkańcy.

Jednym z najgłośniejszych w tym roku projektów jest metamorfoza Okrąglaka na placu Grunwaldzkim. Drewniana restauracja ma już, można by pomyśleć, swoje najlepsze lata dawno za sobą. Mieszkańcy jednak chcą go uratować — korzystać z możliwości wypicia w tym miejscu kawy, skorzystania z oferty kulturalnej i wspólnie wypoczywać. Korzystając z głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego, chcą dać temu miejscu drugie życie.

Według proponowanego scenariusza funkcjonowania restauracja parkowa miałaby być otwarta w godz. od 7.00 do 22.00 (w lecie do 23.00 pod warunkiem spełnienia wmagań ciszy nocnej)

  • Od 7.00 do 11.30 będzie można napić się kawy, herbaty i zjeść śniadanie (2-3 rodzaje do wyboru)
  • od 12.00 do 15.00 będzie można zjeść obiad, wybierając spośród 2 dań obiadowych przygotowanych na miejscu ze świeżych, sezonowych produktów
  • od 18.00 do 21.00 będzie można zjeść kolację (koncepcja do uzgodnienia)
  • Co najmniej raz na dwa tygodnie (w lecie co najmniej raz w tygodniu) organizowane będą kameralne koncerty.

Powstał nawet film promujący inicjatywę.

Lista wszystkich projektów, na które można głosować w tym roku, jest dostępna: tutaj Głos można oddać na elektronicznych formularzach, dostępnych na stronie internetowej do godz. 20.00 15 września 2021 r. Jeden adres e-mail może zostać wykorzystany do udziału w głosowaniu przez jednego uprawnionego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button