Kultura

Palmiarnia na wynos

Na stronie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych cyklicznie publikowane będą podcasty „Palmiarnia na wynos”. Pierwszy odcinek „Podróż w czasie” już dostępny!

Raz w tygodniu będą publikowane kolejne odcinki pełne historii, ciekawostek, anegdot na temat gliwickich tropików. W podcastach nie zabraknie też rad dla osób, które chcą stworzyć małą Palmiarnię w swoim domu. Jak nawozić rośliny, na którym parapecie w domu postawić kwiaty, jaką palmę wybrać do mieszkania? To tematy wybrane dla kolejnych odcinków.

Jak mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy MZUK w Gliwicach:

,,Będziemy publikować opowieści pełne historii, ciekawostek i anegdot na temat gliwickich tropików. Nie zabraknie też rad dla osób, które chcą małą Palmiarnię stworzyć w swoim domu”

Podcasty dostępne są na stronie internetowej www.mzuk.gliwice.pl oraz na spotify i https://soundcloud.com/. W celu odsłuchania podcastów o Palmiarni  wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “Palmiarnia na wynos”.

Od soboty 13 lutego Palmiarnia jest także czynna stacjonarnie. Można ją odwiedzać od wtorku do piątku w godzinach od 9 do 18, a w soboty i niedziele od 10 do 18. Obowiązuje limit wejść: 120 osób. Palmiarnia prosi wszystkich gości o przestrzeganie reżimu sanitarnego: dezynfekcję rąk, zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu.

Martyna Urban

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button