SportŻycie Miasta

Piast Gliwice wejdzie w nowy sezon z polską firmą na piersi

Piast Gliwice poinformował, iż od przyszłego sezonu partnerem strategicznym Niebiesko-Czerwonych będzie polska firma 4F. Zatem po wielu sezonach kiedy klub z Gliwic korzystał z usług firmy Adidas następuje zmiana na polską firmę, która dla zawodników Piasta dostarczać będzie kolekcję 4F Teamwear.

– „Wyrażamy dużą satysfakcję z podjęcia współpracy z firmą 4F. To uznana marka i jeden z liderów na rynku odzieżowym, który ubiera najlepszych polskich sportowców wszystkich dyscyplin. Ważnym aspektem jest dla nas także to, że dzięki tej umowie wspieramy polski rynek. Cieszymy się również, że nasi zawodnicy wybiegną na boisko w strojach specjalnie dla nich zaprojektowanych” powiedział prezes Piasta Gliwice, Grzegorz Bednarski

Kontrakt pomiędzy firmą 4F a gliwickim Piastem obowiązywać ma przez pełne cztery sezony rozgrywkowe, a w jego zakres wchodzą również zespoły młodzieżowe Akademii Piłkarskiej Piasta Gliwice. Wszystkie drużyny otrzymają detykowane stroje meczowe, komplety treningowe oraz wszelkie potrzebne akcesoria piłkarskie. A zawodnicy Piasta pierwszy raz z nowego sprzętu skorzystają już 14 czerwca, kiedy wrócą do treningów po bardzo udanym sezonie.

„Zaufanie, jakim obdarzył nas Piast Gliwice to duże wyróżnienie ale również wyzwanie i mobilizacja. Liczymy, że nasz sprzęt będzie towarzyszył zawodnikom z Gliwic w osiąganiu kolejnych sportowych sukcesów w Polsce oraz w europejskich pucharach„podkreśliła Justyna Tomczyk, członek zarządu OTCF.

Stroje, w których Piast Gliwice będzie rywalizował w sezonie 2022/2023 zaprezentowane zostaną podczas oficjalnej prezentacji pierwszej drużyny, która nastąpi w lipcu. Marka 4F przygotowała dla klubu z ul. Okrzei trzy komplety w pełni dedykowanych strojów meczowych.  Pierwszy mecz tego sezonu Piast Gliwice rozegra w Białymstoku z miejscową Jagiellonią – jednak na ten moment nie ma szczegółowego planu rozgrywek. Wiadomo tyle, że rozpoczną się w piątek, 15 lipca.

Jeżeli chodzi o najciekawsze spotkania tego sezonu jakie zostaną rozegrane przy Okrzei, to na pewno będą to mecz z Legią Warszawa rozgrywany w połowie lutego, mecz z Lechem Poznań zaplanowany na połowę marca oraz derby z Górnikiem Zabrze na przełomie marca i kwietnia.

Źródło: Piast Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button