Życie Miasta

Pierwszy tej wiosny „Bieg na 6 łap” już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę, 2 kwietnia odbędzie się kolejna edycja wydarzenia, w którym główną rolę odegrają psy ze Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach. Jednak nazwa wydarzenia może być nieco mylna, ponieważ to wydarzenie biegiem będzie tylko z nazwy.

Główną ideą „Biegu na 6 łap” jest danie psom z gliwickiego schroniska chwili radości i opuszczenia kojców. Pracownicy schroniska przekażą 40 osobom psy, by mogły z nimi pospacerować i w miarę możliwości zwierzaka oraz uczestnika pobiec. Dystans jaki będzie czekał na uczestników to 3 km, które mają nie tylko popularyzować spędzenie aktywnego czasu, ale i dać szansę na odnalezienie domu podopiecznym schroniska.

Wydarzenie organizowane jest dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którzy 40 osób zakwalifikowanych do biegu powiadomią o tym drogą mailową. Na ten moment zapisy zostały zawieszone, ale naprawdę warto będzie pojawić się w najbliższą sobotę w Schronisku dla Zwierząt w Gliwicach przy ul. Wschodniej 56. Biuro biegu czynne będzie od godz. 10:00, a przekazanie psów przewidziane jest do godz. 11:00.

Jednak jest to również dobra okazja do odwiedzenia schroniska przez wszystkie osoby, które zastanawiają się nad adopcją czworonoga. Do czego niesamowicie zachęcamy!

Na stronie schroniska mogą Państwo zobaczyć wszystkie zwierzaki, które czekają na adopcję: http://www.schronisko.gliwice.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button