SportŻycie Miasta

Polki poznały grupowe rywalki. Czy zagrają w ćwierćfinale i półfinale MŚ rozgrywanych w Gliwicach?

Kibice siatkówki z całego świata w październiku skierują swoje oczy na Gliwice, ponieważ to właśnie na Arenie Gliwice zostaną rozegrane ćwierćfinały i półfinały kobiecego czempionatu. Polska organizuje te imprezę wraz z Holandią, a poza Gliwicami miastami gospodarzami będą Gdańsk i Łódź.

Turniej, z którego wyeliminowana została z wiadomych przyczyn Rosja, a w jej miejsce Międzynarodowa Federacja Siatkówki FIFVB powołała Chorwacja rozpocznie się 23 września i potrwa do 15 października. Będzie to pierwszy raz, gdy mistrzostwa świata odbędą się w dwóch krajach. Podczas wczorajszego losowania Polki dowiedziały się z kim zagrają podczas meczów grupowych. Na drodze do ćwierćfinału oraz półfinału rozgrywanego w Gliwicach staną im Chorwacja, Tajlandia, Korea Południowa, Dominikana oraz Turcja.

Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy trafią do drugiej fazy turnieju, w której 16 najlepszych reprezentacji zostanie podzielone na dwie grupy. Następnie w tych dwóch grupach reprezentacje zagrają ze sobą na zasadzie każdy z każdym, przy wyłączeniu reprezentacji, które mierzyły się ze sobą już na wcześniejszym etapie mistrzostw.  Po rozegraniu wszystkich meczów punkty z dwóch pierwszych faz turnieju zostaną zsumowane i do ćwierćfinałów trafią po cztery najlepsze reprezentacje z dwóch grup z drugiego etapu rozgrywek.

Polki po raz jedenasty wystąpią w mistrzostwach świata. Największymi sukcesami kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce są srebrny medal z 1952 r. oraz dwa brązowe z 1956 r. i 1962 r. Ostatni raz Polki miały okazję zagrać w światowym czempionacie w 2010 roku, zajmując 9 miejsce.

Czy Arena Gliwice okaże się szczęśliwa dla polskiej siatkówki? O tym będą mieli okazję przekonać się Państwo już w październiku, miejmy nadzieje, że podczas kibicowania Polkom w kluczowych meczach turnieju z perspektywy trybun.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button