WideoŻycie Miasta

Gliwicka organizacja pomoże niepełnosprawnym w Gruzji! [WIDEO]

Rozpoczynamy niezwykłą inicjatywę, której celem będzie stworzenie miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Przeszkolimy przedsiębiorców i ich pracowników z rejonu Kakheti w Gruzji, aby dowiedzieli się jak, i dlaczego warto zatrudniać osoby z ograniczeniami.

Naszym celem jest stworzenie 12 miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Chcemy przekazać przedsiębiorcom i ich pracownikom wiedzę z zakresu ekonomii społecznej w tym kwestii prawnych, finansowych, marketingowych, zarządzania strategicznego, fundraisingu, pozyskiwania funduszy z UE. Zgodnie z ideą zapewniania przedsiębiorcom wędki, a nie ryby, pomożemy pracodawcom zrozumieć, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnością — i nauczymy ich jak to robić.

Przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których przedstawione zostanie jak stworzyć odpowiednie warunki dla wszystkich pracowników. Informacje ze szkoleń zostaną również utrwalone w specjalnie przygotowanym vademecum w języku gruzińskim i angielskim. Będzie ono zachęcać do zatrudniania osób niepełnosprawnych i zostanie promowane na terenie całej Gruzji i udostępnione za darmo wszystkim zainteresowanym.

Uczestnicy warsztatów będą mogli stworzyć swój biznesplan przekształcający ich przedsiębiorstwo w przedsiębiorstwo ekonomii społecznej poprzez stworzenie co najmniej 2 miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Biznesplany zostaną ocenione przez specjalistów, a w procedurze konkursowej wyłonione zostanie 6 przedsiębiorstw, które otrzymają wsparcie do wartości 20 000 zł (około 5 000 $) na zrealizowanie proponowanych zmian.

Dla przedsiębiorców biorących udział w naszej inicjatywie uruchomimy specjalną stronę internetową, zachęcającą polskich turystów do skorzystania z ich oferty oraz promująca ich przedsiębiorstwa jako działające społecznie.

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button