InwestycjePolityka lokalna

Poważne wyzwania dla Śląska. Spotkanie Śląskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości.

Rada zrzesza naukowców i ludzi biznesu działających na Śląsku. Jej celem jest wspólne działanie na rzecz rozwoju przemysłu, digitalizacji i automatyzacji procesów produkcji. W dzisiejszych, niespokojnych czasach potrzeba dialogu wzrasta, członkowie rady poruszyli wiele istotnych tematów dotyczących naszego regionu. 

Problemy związane z wojną na Ukrainie, ciągle rosnąca cena energii czy odchodzenie od węgla to dla Śląska poważne wyzwanie. Dotarcie do źródeł problemu i znalezienie dla nich rozwiązań jest kluczowe dla dalszego rozwoju regionu. Śląska Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości stara się poprzez dialog i współpracę różnych instytucji wspomóc działania wpływające na rozwój regionu. 

Sporo uwagi poświęcono na Krajowy Plan Odbudowy, z którego fundusze mają już niedługo trafić do Polski. Skrócony czas na ich rozdysponowanie to wielkie wyzwanie dla urzędników i samorządów.

“Przedsiębiorcy na Śląsku przez Radę mogą docierać do ministerstwa, do podmiotów dysponujących środkami po to, żeby jeszcze bardziej dopasowywać się do percepcji przedsiębiorców. Samo posiadanie środków to nie wszystko, trzeba zastanowić się po pierwsze jak je wydać mądrze, efektywnie i z jak najmniejszą ilością biurokracji.” – Petros Tovmasyan, Prezes Klastra Innowacji Społecznych 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button