Polityka lokalna

Prezydent Neumann rozpoczął akcję sadzenia drzew w Gliwicach. Gdzie posadzono pierwsze?

W parku przy ul. Rybnickiej, przy wyremontowanej dawnej Willi Neumanna prezydent zainaugurował akcję sadzenia drzew.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Urzędu: Wraz z początkiem roku szkolnego gliwiczanie zyskali nowy zieleniec – miejsce na chwilę relaksu, leżakowanie czy zabawę. Minipark wzbudza kontrowersje, ponieważ nie został on właśnie założony, ale po kilku latach — oddany mieszkańcom po ogrodzeniu i ograniczeniu możliwości wstępu. Renowacją zieleńca przy ul. Rybnickiej 27 zajęło się Przedsiębiorstwo Wodociągów. O sprawie pisaliśmy tutaj.

– Niezwykle cieszy mnie to symboliczne przekazanie zieleńca mieszkańcom. W Gliwicach dotrzymujemy słowa. Kiedy PWiK Gliwice przejmowało ten teren od Politechniki Śląskiej, ówczesny prezes – śp. Henryk Błażusiak – obiecał udostępnić tę przestrzeń. Tak też się stało. Niech zieleniec służy gliwiczanom i cieszy wszystkich użytkowników – podkreślał podczas uroczystego otwarcia prezydent Gliwic Adam Neumann.

W ramach wydarzenia symbolicznie zainaugurowano nową akcję „Zazieleniamy Gliwice”. Ideą przedsięwzięcia jest sadzenie drzew, pierwsze okazy wkopali na zieleńcu przy Rybnickiej prezydent Gliwic Adam Neumann, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Adam Ciekański oraz Przemysław Hojnowski, przewodniczący zarządu Rady Dzielnicy Sikornik.

Lokalizacje kolejnych nasadzeń mają być wybierane przy współpracy z radami dzielnic, a liczba drzew zależeć będzie głównie od liczby odbiorców regulujących płatności w PWiK, którzy zdecydują się zrezygnować z faktur papierowych na rzecz dokumentów elektronicznych. Akcja jest bezpośrednio związana z kampanią „Zamień fakturę papierową na elektroniczną”. Lokalizacje kolejnych nasadzeń mają być wybierane przy współpracy z radami dzielnic, a liczba drzew zależeć będzie głównie od liczby odbiorców regulujących płatności w PWiK, którzy zdecydują się zrezygnować z faktur papierowych na rzecz dokumentów elektronicznych. 

Akcja ma zachęcać naszych odbiorców do rezygnacji z papierowych faktur na rzecz dokumentów elektronicznych. Ponadto powstałe w ten sposób oszczędności przeznaczymy w części  na zakup drzew, które chcielibyśmy sadzić w różnych dzielnicach – wyjaśniał Adam Ciekański, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. 

Dęby szypułkowe, które zostały zasadzone, mają być naturalną barierą ochronną między parkiem a drogą, mają również tłumić hałas.  Posadzono dęby szypułkowe.

UM Gliwice/ Ada Duda

Ten tekst powstał dzięki finansowaniu z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Nasz projekt dobiega końca. Jeśli chcesz umożliwić nam funkcjonowanie w 2022 roku, wesprzyj portal wpłatą na cele statutowe. Możesz zrobić to za pomocą szybkich płatności internetowych za pośrednictwem naszej strony:  https://gliwiceodnowa.pl/wesprzyjnas/. Dziękujemy za każdą przekazaną kwotę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button