AnalizyMedia lokalne

Prezydent Neumann rusza na cykl spotkań z mieszkańcami

Adam Neumann, prezydent Gliwic rusza na cykl spotkań z mieszkańcami. Podczas dwóch miesięcy odwiedzi osiem dzielnic, a mieszkańcy będą mogli zadawać mu pytania i przy okazji poruszyć nurtujące ich kwestie.

„KIERUNEK – DZIELNICE” – to hasło cyklu spotkań prezydenta Gliwic Adama Neumanna, podczas których omawiane mają być sprawy dotyczące najbliższego otoczenia mieszkańców. – To możliwość przedstawienia spraw bliskich mieszkańcom danej dzielnicy oraz rozmowy o kluczowych miejskich inwestycjach. Będzie to doskonała okazja do zadania pytań czy zwrócenia uwagi na ważne aspekty życia w lokalnych społecznościach i  problemy. Spotkania będą odbywać się w szkołach oraz w siedzibach Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych.” możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta.

Miasto Gliwice ma 21 dzielnic, z czego w 19 funkcjonują rady dzielnic. Co prawda prezydent odbywa regularne spotkania z radnymi poszczególnych jednostek pomocniczych, to jednak mieszkańcy nie mają bezpośredniej okazji do wymiany zdań z prezydentem, Adamem Neumannem. – Cieszy mnie możliwość porozmawiania z Państwem bezpośrednio, w dzielnicach. Myślę, że to ważne aby jeszcze lepiej rozumieć Państwa potrzeby, oczekiwania, punkt widzenia. Liczę na dyskusję i wymianę doświadczeń”. – podkreśla prezydent Gliwic.

Będzie to zatem doskonała okazja dla wielu mieszkańców do poruszenia tych wygodnych i mniej wygodnych kwestii. W ostatnich miesiącach głośno było o sporych podwyżkach, bowiem gliwiczanie zapłacą więcej za żłobki oraz miejskie obiekty i urządzenia użyteczności publicznej. W przypadku żłobków z inicjatywą podwyżki wyszedł sam magistrat, co poparli radni. Jednak sporym echem odbiła się wypowiedź prezydenta Gliwic, Adama Neumanna. Rodzice zarzucali, iż prezydent w swojej wypowiedzi zarzucił rodzicom zostawiającym swoje dzieci w żłobkach brak zaradności. Później przeprosił tłumacząc się nadmiarem pracy oraz wynikającym z tego zmęczeniem.

Mieszkańcy będą mogli także poruszyć głośny ostatnio temat wzrostu cen i opłat za korzystanie z miejskich obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, którymi są miejskie pływalnie, palmiarnia oraz kąpielisko w Czechowicach.  Sytuacja o tyle oburzyła mieszkańców, iż zarządzenie regulujące ceny pojawiło się w tym samym czasie, co start Gliwickiej Karty Mieszkańca mającej przynosić mieszkańcom oszczędność. Gliwiczanie zapłacą jednak więcej nawet używając karty miejskiej.

Jednakże tematów do rozmów w każdej dzielnicy będzie sporo i warto wykorzystać okazje do poruszenia wszelkich nurtujących Państwa kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta Gliwice. Pierwsze spotkania zaplanowano na 5 maja w Bojkowie oraz tego samego dnia w Wilczym Gardle. Poniżej przedstawiamy Państwu pełen harmonogram.

plakat
grafika: UM Gliwice

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button