Polityka lokalna
Trending

Prezydent podsumował miniony rok. Komentarze internautów

Prezydent Miasta Gliwice opublikował na swoim profilu społecznościowym subiektywne podsumowanie 2020 roku. Jakie elementy Adam Neumann uznał za warte zaznaczenia? Jak na podsumowanie zareagowali internauci?

W załączeniu do wpisu Prezydent zamieścił kilka grafik, mających być podsumowaniem minionego roku. Rozwój, komfort, radość z życia, walka z Covid – to hasła przewodnie grafik, które prezentują osiągnięcia władz miasta w 2020 roku.

Co według nas rzeczywiście zasługuje na podkreślenie?

  1. Rozwój – zdecydowanym sukcesem jest oddanie do użytku kolejnych odcinków obwodnicy. Zbliża się moment, kiedy ring obwodnicy zostanie zamknięty. Rozpoczęto budowę Centrum Przesiadkowego, które może przynieść fundamentalną zmianę w sferze transportu publicznego w Gliwicach.
  2. Radość z życia – z pewnością nie można nie pochwalić tężni solankowej postawionej w parku przy ul. Chorzowskiej. Inwestycja jest skrojona na miarę potrzeb, wykonana bardzo estetycznie. Przez chwilę mieszkańcy skarżyli się na brak toalety w pobliżu, problem został już jednak rozwiązany.
  3. Komfort – kolejne mieszkania przyłączone do PEC (830), wymiana około 1 tys. pieców. Do użytku oddano 145 nowych mieszkań komunalnych.
  4. Walka z Covid – miasto przekazało szpitalowi ponad 30 mln zł. To dobrze ulokowane pieniądze, które zwiększają stopień zabezpieczenia medycznego mieszkańców Gliwic. Przynajmniej jeśli chodzi o kwestię sprzętową funkcjonowania szpitala miejskiego.

Z całą pewnością nie był to rok łatwy. Wiele elementów funkcjonowania miasta wymaga poprawy, jednak oceniając 2020 rok należy pamiętać, iż wiele inicjatyw zatrzymał COVID-19, utrudniając także sprawne działanie w sferze samorządu.

Podsumowanie opublikowane przez prezydenta skomentowali internauci, którzy nie byli w swych ocenach tak powściągliwi:

Gratuluję wielkiej pracy, jaką Pan wykonał dla aktywizacji mieszkańców. Od lat gliwiczanie tak intensywnie nie patrzyli prezydentowi na ręce i nie organizowali tylu lokalnych akcji, protestów i nie byli tak zaangażowani w śledzenie prac lokalnych władz!

Chciałabym się poczuć szczęśliwa w Gliwicach.

Był to też rok wyjątkowego ignorowania głosu mieszkańców i historycznej sesji Rady Miasta a której złamano regulamin byle tylko nie dopuścić ich do głosu i zamknąć debatę bez dyskusji radnych. Przeprowadzono też “konsultacje społeczne” z naruszeniem statutu miasta Gliwice i w formie ankiety telefonicznej. Naprawdę ciężko to przebić, chyba tylko na Wiejskiej – gratulujemy 😉

Pan Prezydent chyba mieszka w innych Gliwicach.

To niektóre z dodanych komentarzy. Pojawił się także jeden bardzo pozytywny – dodany przez radną Krystynę Sowę, z klubu radnych Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Komentarz wzbudził wesołość internautów, którzy wysyłają go sobie w prywatnych wiadomościach (do nas też został przesłany kilkukrotnie z niezależnych źródeł).

Jak wskazywaliście w wiadomościach do redakcji, trudno uciec od skojarzenia z filmem “Miś” w reżyserii Stanisława Barei. Nas jednak entuzjazm Krystyny Sowy wcale nie dziwi, gdyż radna wyraża go często publicznie, na sesjach czy posiedzeniach komisji Rady Miasta Gliwice – szanujemy prawo do subiektywnej oceny, a poniższy fragment Misia zamieszczamy jedynie w celach humorystycznych. Przypomnijmy także, że radna Sowa ze względu na swoją pracowitość i zaangażowanie nominowana została w naszym plebiscycie na najlepszego radnego: Radny roku 2020 – zagłosuj!. Plebiscyt trwa do 14 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button