Polityka lokalna
Trending

Prezydent składa pozew przeciwko mieszkańcowi

Prezydent Adam Neumann poinformował na swoim profilu facebookowym o krokach podjętych przeciwko mieszkańcowi Gliwic, jednemu z obrońców Wilczych Dołów.

Szanowni Państwo, nie unikam w swej pracy trudnych tematów, które – co zrozumiałe – wywołują kontrowersje. Zawsze jednak w poczuciu odpowiedzialności za miasto, kieruję się jego dobrem, nie prywatą. Jako osoba publiczna liczę się z tym, że każdy mieszkaniec ma prawo do własnej oceny działalności mojej i podległego mi urzędu. Akceptuję konstruktywną krytykę i rozumiem emocje, jakie niektóre decyzje wywołują. Żyjemy w nowej, stresującej dla wszystkich rzeczywistości pandemiczno-kryzysowej, co dodatkowo podnosi temperaturę debat publicznych.

Jednak bezpodstawna agresja skierowana zarówno we mnie, jak i w moich bezpośrednich współpracowników daleko wykracza poza dopuszczalne granice debaty i wolności słowa. Mówię DOŚĆ! DOŚĆ bezpodstawnych zarzutów, insynuacji, oskarżeń o złodziejstwo, nieuczciwość, łapówkarstwo i zaniedbywanie obowiązków. DOŚĆ pomówień, oczerniania mojej osoby i generowania kłamstw w przestrzeni publicznej. Stanowczo sprzeciwiam się temu, jak i wszelkim przejawom słownej nienawiści !Informuję, że złożyłem w Sądzie Rejonowym w Gliwicach pierwszy prywatny akt oskarżenia przeciwko jednemu z internautów, wspierającemu w sieci protest w sprawie budowy zbiornika przeciwpowodziowego, który lżąc wulgarnie, oskarżał mnie o złodziejstwo i łapówkarstwo. Będę tak postępował w każdym przypadku bezpodstawnego pomawiania mnie w przestrzeni publicznej niezależnie od ról społecznych pełnionych przez oszczerców. Nie toleruję hejtu na swoim profilu. Każdy komentarz zawierający wulgaryzmy, szerzący kłamstwa i nawołujący do nienawiści jest natychmiast usuwany, a jego autor blokowany.

Apeluję o kulturę wypowiedzi i powstrzymywanie agresji! Zwłaszcza teraz, w czasach strachu o własne zdrowie i przyszłość, gdy wzajemne wsparcie, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa są tak ważne.

https://www.facebook.com/NeumannAdam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button