KulturaŻycie Miasta

Gdzie kobiety mogą otrzymać pomoc w Gliwicach?

W dziewięciu miastach na Śląsku zostały stworzone “Bezpieczne Grupy Wsparcia”. Dzięki spotkaniom Panie będą miały możliwość wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia.

Organizatorki spotykają się z paniami na warsztatach z rękodzieła (np. tworzenie ozdób czy domowych kosmetyków), warsztatach terapeutycznych (np. o komunikacji, przelewaniu myśli na papier), a także prawniczych- by wyposażyć kobiety w wiedzę na temat ich praw.

Projekt ociera się o tematykę przemocy- tak by zjednoczyć się i dać możliwość nabycia kompetencji do walki z tym zjawiskiem, pomóc kobietom w naszym otoczeniu i zwyczajnie pokazać sobie wzajemnie siostrzane wsparcie.
Projekt zakłada rozwój, stworzenie dla kobiet miejsc, w którym mogą podzielić się swoimi troskami, trudnymi przeżyciami, ale też tym, co dobre, tym co udało się im pokonać, co niesamowitego wydarzyło się w ich życiu, to okazja do powspominania i pobycia razem.

Wciąż zachęcamy kobiety do dołączenia do grupy, która spotyka się w Gliwicach!

Spotkania odbywają się raz na 2 tygodnie, warsztaty trwają ok. 2h. Wszystkim uczestniczkom gwarantujemy mile spędzony czas, ciekawe zajęcia, integrację, a także indywidualne porady specjalistów (np. psychologa czy prawnika).

Najbliższe takie wydarzenie odbędzie się 25.01.2022r.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z koordynatorką projektu: 732 259 513

Więcej informacji

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

Komentarze

  1. Jeśli ktoś faktycznie jest w potrzebie, to mogę zamówić kilka kosmetyków fryzjerskich z https://www.pro-sprzet.pl/ dla takiej osoby. Ogólnie teraz sytuacja będzie jeszcze cięższa, ceny są coraz wyższe. I to moim zdaniem jedyny słuszny kierunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button