Życie Miasta

Strajk Kobiet w Gliwicach

Trwają protesty w Gliwicach. Prawie codziennie odbywa się jakieś zgromadzenie, przemarsz, blokada, manifestacja. W wydarzeniach tych mogło wziąć udział nawet ponad 10 tys. osób. O podsumowanie dotychczasowych działań poprosiliśmy jedną z organizatorek gliwickich protestów.

Wiktoria Bartosiewicz: w samych Gliwicach na ulicę wyszły tysiące protestujących kobiet i wspierających je mężczyzn, którzy nie zgadzają się na ingerowanie polityków w nasze życie. Protestami pokazujemy skalę naszej złości, bo o życiu i podejmowanych przez nas wyborach chcą decydować politycy, którzy do tego celu wykorzystują podporządkowany sobie “pseudotrybunał”.

Zapytaliśmy też jak długo potrwają protesty:

Protesty kobiet nie ustaną do momentu, gdy będą one miały możliwość wyboru, w końcu „moje ciało moja sprawa”.

Protestującym nie brakuje determinacji i wytrwałości. Najbliższy protest zapowiadany jest na poniedziałek, 16 listopada. Tym razem będzie miał formę happeningu:

Zainspirowane mieszkankami Gniezna chcemy wyjść na ulice by ponownie wyrazić swój sprzeciw. Tym razem proponujemy odświeżoną formę happeningu. Pokażmy, że potrafimy działać wspólnie ponad podziałami. Niech połączy nas rytmiczna blokada z prostym przekazem!

https://www.facebook.com/events/3635616529836059

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button