Życie Miasta

Przemysław Jaśkiewicz Zastępcą Dyrektora NIW-CRSO

Wieści z NIW-CRSO: wiceprezes Rady Ministrów, przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego prof. Piotr Gliński, na wniosek dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Wojciecha Kaczmarczyka, powołał Przemysława Jaśkiewicza na stanowisko zastępcy dyrektora Instytutu. Nowy wicedyrektor podejmie obowiązki w Instytucie 12 kwietnia br. Będzie odpowiadał za Biuro Organizacyjne, Zespół Wsparcia oraz Biuro Organizacji Pożytku Publicznego.

Przemysław Jaśkiewicz jest absolwentem historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, od wielu lat zaangażowanym w działania organizacji pozarządowych na Lubelszczyźnie.

W czerwcu 2016 r. został członkiem Rady Działalności Pożytku Publicznego V i VI kadencji, a w 2019 r. ekspert NIW-u w zakresie programów FIO, PROO 1a, 3, 4. W latach 2017 – 2020 członek Komitetu Sterująco Monitorującego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Od 2021 ekspert KPRM opiniujący oferty realizacji zadania publicznego dotyczące pomocy Polonii i Polakom za granicą.

W lutym 2017 r. został prezesem Związku Stowarzyszeń Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczpospolitej (KIPR). Obecnie KIPR zrzesza ponad 60 organizacji w Polsce. Związek stał się liczącym reprezentantem środowiska organizacji pozarządowych w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Wcześniej wiceprezes zarządu i współtwórca Fundacji Niepodległości w latach 2011 – 2016. Współtworzył i uczestniczył w realizacji ogólnopolskich projektach edukacyjnych: „2013 Rok Żołnierzy Wyklętych” i „Rok Żołnierzy Tułaczy”,  organizował cykliczne Retrospektywy Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW w Lublinie oraz wiele innych działań o charakterze lokalnym. Stworzył i redagował stronę Fundacji Niepodległości. Kierował projektem powstania płyty muzycznej dla dzieci „Kto Ty Jesteś?”. Brał udział w przygotowaniu książek wydanych przez Fundację Niepodległości: tomiki poezji o. Zygmunta Kwiatkowskiego, książka poświęcona ks. Jerzemu Popiełuszce „Obrońca Prawdy”. Jest autorem artykułów do wydawanego przez Fundację Niepodległości pisma społeczno – historycznego „Kwarta”.

Od 2008 r. w zarządzie Stowarzyszenia Budowlany Klub Sportowy w Lublinie (BKS Lublin). Współtworzył strategię klubu oraz uczestniczył w bieżących działaniach klubu. W tym czasie BKS z małego klubu stał się jednym z najlepiej szkolących młodzież klubów piłkarskich w województwie lubelskim (drugie miejsce w rankingu LZPN), docenianym również na arenie ogólnopolskiej (współpraca z klubami Ekstraklasy: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Legia Warszawa). Od 2020 BKS Lublin jest Certyfikowaną Szkółką Piłkarską PZPN.

Członek Stowarzyszenia „Trzy Kropki” od 2016 r., a od 2018 r. jego prezes. W tym czasie Stowarzyszenie zorganizowało szereg wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych (kontynuacja corocznej Lubelskiej Retrospektywy Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, porządkowanie polskich cmentarzy na Wołyniu, koncerty i spektakle teatralne).

Doświadczenie menedżerskie zdobywał w komercyjnym Radio Puls w Lublinie, którego był współtwórcą i wiceprezesem, a także w firmie szkoleniowej O.K. Centrum Języków Obcych, w której przez 23 l. piastował stanowisko dyrektora administracyjnego.

Publikował artykuły na ngo.pl, aktywiusz.pl, kolobrzegwiary.pl. Zakochany w Lublinie, jego zainteresowania to historia, fotografia, wideofilmowanie. Jest żonaty, ma dwóch synów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button