AnalizyMedia lokalneŻycie Miasta

Przerażające ilości śmieci na plaży zbiornika Pławniowice

Wody Polskie w Gliwicach w minioną sobotę zorganizowały wielkie sprzątanie plaży w miejscowości Niewiesze w rejonie zbiornika wodnego Pławniowice. Do akcji ochoczo dołączyli się zarówno lokalni mieszkańcy, ale i także liczni partnerzy tej inicjatywy. Efekt był przerażający, ponieważ zebrano kilka ton śmieci, które zalegały wokół plaży.

Sama akcja odbywała się w ramach kampanii społecznej PGW Wody Polskie „Wody To Nie Śmietnik”. I w ramach tejże inicjatywy podobnie jak rok temu zdecydowano się na posprzątanie plaży w Niewieszu. Wszystko nadzorowane było przez pracowników Wód Polskich, jednak do współorganizacji przystąpili również liczni partnerzy.

W trakcie sprzątania zebrano kilka ton śmieci różnego rodzaju. Jest to bardzo przykre, że ludzie nie potrafią uszanować natury i traktują ją jak śmietnik – chociaż w tym wypadku pocieszający może być fakt, iż przed rokiem zebrano dużo więcej nieczystości pozostawionych w pobliżu plaży w Niewieszu, z której korzystają osoby przybywające nad zbiornik wodny Pławniowice.

– „Jednak problem nieczystości pozostawianych w pobliżu terenów nadwodnych wymaga ciągłego uświadamiania jakie niebezpieczeństwa może wywoływać tak nieodpowiedzialne zachowanie. Dlatego też Wody Polskie w Gliwicach cały czas podejmują się podobnych akcji. Jeszcze w tym roku odbędzie się sprzątanie, m. in. Zbiornika Racibórz Dolny oraz Zbiornika Kuźnica Warężyńska.” – podają w swoim komunikacie Wody Polskie w Gliwicach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym wydarzeniu, w tym partnerom: Starostwu Powiatowemu w Gliwicach, Urzędowi Gminy Rudziniec, WOPR Gliwice, Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach, Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Rudziniec, Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu koło nr 43 Pyskowice oraz Castoramie Gliwice.” dodają dziękując licznym partnerom akcji.

Cieszyć może fakt, iż całe rodziny włączyły się do akcji i podczas niej można było zobaczyć bardzo dużo dzieci – to dobry znak, ponieważ to właśnie w takim wieku powinno budować się prawidłowe podejście do dbania o środowisko.

fot. Wody Polskie w Gliwicach

Źródło: Wody Polskie w Gliwicach

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button