Analizy

Przyjęliście do siebie uchodźcę? Złóżcie wniosek o świadczenie

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gliwicach przyjmuje wnioski na wypłacenie świadczeń dla osób, które zdecydowały się przyjąć pod swój dach uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy. Na stronie ZGM- u pojawiły się dokładne wytyczne jak te pieniądze uzyskać oraz komu się one należą.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przewiduje wypłatę 40 zł na przyjętą osobę, za każdy dzień zakwaterowania oraz wyżywienia. Świadczenie jednak przyznawane jest za zapewnienie takiej opieki przez okres nie dłuższy niż 60 dni, przy jednoczesnym określeniu, iż dotyczy to osób, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską od 24 lutego 2022 roku. Przyznana kwota wypłacana ma być z dołu. Do świadczenia prawo ma każdy podmiot, a w szczególności osoby fizyczne prowadzące gospodarstwo domowe dające schronienie obywatelom Ukrainy oraz małżonkom obywateli Ukrainy nie posiadającym obywatelstwa ukraińskiego.

Wnioski można składać zarówno osobiście w siedzibie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej mieszczącej się przy ul. Plac Inwalidów Wojennych 12, w poniedziałki, wtorki, środy od godz. 7:30 do 15:30, w czwartki od godz. 7:30 do 17:00, natomiast w piątki od godz. 7:30 do 14:00. Istnieje również możliwość złożenia wniosku online, za pomocą platformy e -PUAP.

A wszelkie szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj: https://zgm-gliwice.pl/swiadczenie-pieniezne-za-zapewnienie-zakwaterowania-i-wyzywienia-obywatelom-ukrainy-przebywajacym-na-terytorium-rp-w-zwiazku-z-dzialaniami-wojennymi-2/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button