Polityka lokalna

Radni PO i PiS chcą pomóc restauratorom

Grupa radnych złożyła projekt uchwały na najbliższą sesją Rady Miasta Gliwice. Chcą obniżenia opłat za zajęcie pasa drogowego dla gliwickich restauratorów. Kolejny temat, który połączył radnych Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości.

Odpowiadając na trudną sytuację finansową naszych restauratorów, złożyliśmy projekt uchwały, który zakłada obniżenie opłat za zajęcie pasa drogowego, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomicznej – poinformował radny Łukasz Chmielewski. Pod projektem podpisali się radni klubów Platformy i PiSu: Katarzyna Kuczyńska-Budka, Tomasz Tylutko, Adam Michczyński, Agnieszka Filipkowska, Zbigniew Wygoda oraz wspomniany Łukasz Chmielewski.

Radni chcieliby obniżenia stawek za zajęcie pasa drogowego do 30 groszy za metr kwadratowy na drogach gminnych i powiatowych oraz 60 gr za metr kwadratowy na drogach wojewódzkich będących w zarządzie Miasta Gliwice. Aktualne stawki kształtują się następująco:

W uzasadnieniu uchwały radni przekonują, iż sytuacja branży gastronomicznej jest bardzo zła, przedsiębiorcy ponieśli ogromne straty w związku z pandemią koronawirusa, część z nich została pozbawiona jakiegokolwiek dochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button