Komisje RM

Radni się… nie przygotowali?

W dniu 13.04.2021 r. obradowała Komisja Rewizyjna Rady Miasta Gliwice. W porządku obrad najważniejszy punkt – kontrola działań Urzędu Miejskiego w zakresie nadzoru nad wydatkowaniem dotacji przez stowarzyszenia sportowe. Radni jednak… byli nieprzygotowani.

Działania kontrolne podjęte przez Komisję Rewizyjną to pokłosie afery z nieprawidłowym wydatkowaniem dotacji miejskiej przez Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice. W pierwszych dniach czerwca prokuratura poinformowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie [Prokuratura wszczęła śledztwo]. Na wczorajszym posiedzeniu komisji radni mieli podjąć temat, zaproszono też gościa, który miał służyć wyjaśnieniami z perspektywy zgłaszającego nieprawidłowości.

Już na samym początku pojawiło się pytanie, na które radni sami nie potrafili sobie odpowiedzieć (o obowiązki sprawozdawcze stowarzyszeń). Gość obecny na posiedzeniu próbował wyjaśnić to zagadnienie (gdyż był wiceprezesem wspomnianego stowarzyszenia), jednak nastąpiła rozbieżność w dokumentach posiadanych przez uczestników spotkania, dlatego te wyjaśnienia nie zostały przyjęte. To pytanie wracało w trakcie posiedzenia kilka razy. Omówiono pismo otrzymane z Urzędu Miejskiego.

Radni ustalili treść pytań kierowanych do magistratu, następnie przeszli do omawiania spraw bieżących. Posiedzenie trwało niecałą godzinę.

Zapis wideo posiedzenia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button