InwestycjeKomisje RM

Radny Jaśniok za… a nawet przeciw

Podczas obrad XXXI Sesji Rady Miasta Radny zmienił decyzję w trakcie głosowania. Zadecydowało to o jego wyniku.

Pkt. 18 ws. MDK – radny zmienił decyzje w trakcie głosowania i zaważyło to na wyniku głosowania. 

Radni na Sesji Rady Miasta zdecydowali, że zniknie samodzielny Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. O sprawie pisaliśmy już wcześniej (przykładowe artykuły można przeczytać tutaj: link, link, link, link, link, link). Decyzja zapadła pomimo negatywnej oceny Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Jednostka zostanie włączona do tworzonego na bazie szkoły podstawowej na Jasnogórskiej Zespołu Szkół I Placówek Oświatowych nr 1 w Gliwicach.

Radny Adam Michczyński zawnioskował o odesłanie projektu do komisji edukacji, by nad nim popracować. W czasie głosowania radny Jaśniok zgodził się z tą propozycją projektu. Po kilkukrotnym pytaniu przewodniczącego Pszonaka, czy radny Jaśniok jest pewien swojego głosu, radny tłumacząc się przerywanym połączeniem internetowym, zagłosował przeciwko projektowi. Zadecydowało to o wyniku głosowania. Poprosiliśmy Radnego o komentarz do sprawy, jeśli otrzymamy odpowiedź, natychmiast ją opublikujemy. (EDIT: W tym miejscu podkreślamy błąd redakcji,: Radny Jaśniok jednak od razu odpowiedział na zapytanie, a brak tej informacji nie był w żadnym razie umyślnym działaniem a błędem pracownika redakcji, który nie przekierował odpowiednio wiadomości. Za brak udostępnienia tej informacji w artykule szczerze przepraszamy. Z komentarzem Radnego można zapoznać się tutaj )

Zmianę zdania Radnego możecie zobaczyć na nagraniu Sesji Rady Miasta, od godziny 3:19:00. Link do nagrania

Tak głosowali radni w sprawie wniosku formalnego o przekazanie projektu uchwały do Komisji Edukacji, Kultury i Sportu:

A tak głosowali radni w sprawie uchwały:

Za takim rozwiązaniem głosowali:

Marek Pszonak, Krystyna Sowa, Grażyna Walter-Łukowicz, Paweł Wróblewski, Marcin Kiełpiński – Radny Rady Miasta Gliwice, Leszek Curyło, Piotr Gogoliński, Michał Jaśniok, Krzysztof Kleczka, Stanisław Kubit, Tadeusz Olejnik, Ewa Potocka, Janusz Szymanowski, Jacek Trochimowicz.Przeciwko uchwałe głosowali: Katarzyna Kuczyńska-Budka – radna Rady Miasta w Gliwicach, Agnieszka Filipkowska radna Rady Miasta w Gliwicach, Zbigniew Wygoda, Gabriel Bodzioch, Ryszard Buczek, Łukasz Chmielewski – radny Rady Miasta Gliwice, Zdzislaw Goliszewski, Adam Majgier, Adam Michczyński, Krzysztof Procel, Tomasz Tylutko – Radny Rady Miasta Gliwice.

Komentarze

 1. Szanowni Państwo.
  Redakcja skierowała do mnie pytanie o powód takiego głosowania 20.11 o godzinie 20.24. Odpowiedziałem już po 30 minutach, prosząc w mailu o potwierdzenie otrzymania.
  W odpowiedzi wyjaśniłem przyczynę, co pozbawiało Redakcję snucie domysłów. Jednak nie potwierdzono odczytania mojej odpowiedzi. Ponowniłem maila do Rekacji, 22.11 o godz. 11.00, znów prosząc o potwierdzenie odczytu. Bez rezultatu. Załączam zatem treść poniżej. Ponownie proszę o umieszczenie odpowiedzi w tekście głównym, a nie tylko w formie tego komentarza – Redakcja dysponowała bowiem moimi wyjaśnieniami cztery dni PRZED opublikowaniem tego tekstu, doskonale wiedząc, jakie były przyczyny mojego postępowania.

  Treść odpowiedzi, wysłana Redakcji OdNowa 20.11 o godzinie 20.54 oraz 22.11 o godzinie 11.00, ponowiona jeszcze raz teraz (24.11 o godz. 21.39):
  >>
  Podczas sesji kilka razy miałem problemy techniczne – świadczy o tym kilka sytuacji, w których nie mogłem zagłosować z użyciem systemu e-sesje i musiałem głosować ustnie. W takich przypadkach przewodniczący pyta radnego, jak głosuje w formie ustnej. Po zerwaniu połączenia na MS Teams i ponownym połączeniu się usłyszałem, że jestem wywoływany pytaniem, jak głosuję. Powiedziałem, że głosuję “za”, pragnąc zagłosować za uchwałą. Przewodniczący, wiedząc, że mam problemy techniczne (sygnalizowałem je telefonicznie do biura) doprecyzował, że wniosek dotyczy odesłania uchwały do komisji. Powiedziałem, że temu jestem przeciw. Natychmiast także wyjaśniłem, że z powodów technicznych nie usłyszałem poprawnie pytania (można zapoznać się z nagraniem). Sprawę można odsłuchać i upewnić się przebiegu tych wydarzeń – sesje są nagrywane i archiwizowane. Niekiedy problemy techniczne nie ułatwiają radnym pracy.
  Jeśli moja wypowiedź będzie publikowana, proszę uczynić to przywołując ją w całości.
  Proszę o potwierdzenie otrzymania tego e-maila.
  <<
  pozdrawiam
  Michał Jaśniok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button